Mutec RR Phantom: limuzína jak se patří

Rolls Royce Phantom se sice řadí mezi špičkové limuzíny, ale pro někoho to nemusí stačit. Podívejte se, jak si luxus představuje Mutec.

Jistě si mnoho lidí po vyslovení slova limuzína hned vzpomene na obří vozy s délkou i přes šest a půl metru, které mají hned tři rady bočních oken a na zadních sedadlech prostoru jako při bazénu. K takým automobilům pak samozřejmě nemůže chybět osobní řidič.

Rolls Royce Phantom je ve světě chápán jako opravdu luxusní vůz, jenomže firma Mutec si myslí, že na jeho základech dokáže ještě víc. A to se jí skutečně podařilo. Společnost totiž nabízí Phantom prodloužený hned o 110 cm oproti standardnímu modelu (celková délka tak dosahuje téměř sedm metrů). K prodloužení došlo logicky ve střední části, kde přibyla i opačně otočená řada sedadel. Oproti sobě se otevírající dveře zůstaly samozřejmě zachovány a uvnitř se může Phantom pyšnit skutečně prvotřídním zpracováním.

Pro zachování maximálního soukromí došlo k oddělení prostoru pro řidiče od toho pro pasažéry. Zákazníci mohou volit do interiéru všechny prvky, které Rolls Royce nabízí, žádné odlišnosti zde nenajdeme. Cenu vozu prozatím Mutec nezveřejnil, ale díky náročným a exkluzivním úpravám a také značce samotné rozhodně nízká nebude. Jen pro připomenutí, pod kapotou zůstává dvanáctiválec o objemu 6,75 litru s výkonem 338 kW/460 k.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mutec Rolls Royce Phantom

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků