Mustang Classic Recreations: Eleonor je zpět

Halicki Films, produkční společnost filmu 60 sekund, pověřila firmu Classic Recreations stavbou série oficiální inkarnace slavné Eleonory.
Díky tomu si mohou fanoušci tohoto filmu poprvé objednat repliku vozu, který ve zmíněném filmu z roku 2000 vzbudil vedle Nicolase Cage nejvíce pozornosti. Sbírky jejich klasických vozů tak mohou obohatit certifikované produkty specializované americké společnosti Classic Recreations. Výtvor na bázi původního fastbacku Mustang nyní stojí před vámi.
 
Zástupci produkční společnosti několikrát navštívili továrnu Classic Recreations v Oklahomě a ocenili především řemeslnou zručnost a technickou poctivost, s níž tamní pracovníci ke svým úkolům přistupují. V rámci dohody mezi oběma společnostmi vzniknul jedinečný produkt, jenž se jako jediný může honosit oficiálními nápisy, logy a požehnáním autorů filmu.
 
Nové vozy vznikají na základě skutečných Mustangů s karosérií fastback z roku 1967 s použitím většiny nových a zvláště k tomuto účelu upravených dílů. Skelety jsou zde vyráběny v licenci automobilky Ford, takže se nejedná o renovace, ale o zcela nová auta. Součásti podvozku přitom splňují všechny současné požadavky na ovladatelnost, bezpečnost a spolehlivost moderních sportovních automobilů. Aktuální trendy sledují například prostřednictvím vinutých pružin, koženého čalounění, vícebodového vstřikování paliva, kotoučových brzd Baer s vnitřním chlazením, klimatizace nebo pětibodových pásů Simpson. Na přání jsou však k dispozici také veškeré výdobytky soudobého vkusu včetně navigačních a zábavních systémů či bezklíčového ovládání.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 
Společnost Classic Recreations nabízí znovuzrozené Eleanory v osmiválcových provedeních FI a FIS za ceny 139 900, resp. 189 900 dolarů. První z nich dosahuje výkonu 535 koní, to druhé pak díky přeplňování vykazuje až 770 koní. Přitom již ten slabší z modelů zrychlí z 0 na 100 km/h pod 5 sekund a dosáhne rychlosti bezmála 280 km/h. Motory jsou vyráběny specializovanou společností Keith Craft Racing a oplněny převodovkami Tremec TKO s manuálním, nebo automatickým řazením. Na výběr je z pěti barevných kombinací.
 
Společnost Classic Recreations je rodinnou firmou, založenou takřka před dvěma dekádami Jasonem Engelem. Od svého zrodu se společnost zabývá úpravami vysokovýkonných vozů. Auta se zde vyrábějí samozřejmě ručně a třeba jeden vůz Eleanor vezme zaměstnancům celkem 2 500 hodin života. Jason si zakládá na osobním přístupu ke každému zákazníkovi, jehož peníze jsou proto nejprve deponovány, a teprve pokud je zadavatel s výsledkem práce společnosti Classic Recreations spokojen, převede je na ni.
 
Ford Mustang „Eleanor“ je první a jedinou replikou vozu z filmu 60 sekund, ačkoli na jeho úspěch okamžitě reagovala řada menších dílen.  


Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

 
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků