Mustang Classic Recreations: Eleonor je zpět

Halicki Films, produkční společnost filmu 60 sekund, pověřila firmu Classic Recreations stavbou série oficiální inkarnace slavné Eleonory.
Díky tomu si mohou fanoušci tohoto filmu poprvé objednat repliku vozu, který ve zmíněném filmu z roku 2000 vzbudil vedle Nicolase Cage nejvíce pozornosti. Sbírky jejich klasických vozů tak mohou obohatit certifikované produkty specializované americké společnosti Classic Recreations. Výtvor na bázi původního fastbacku Mustang nyní stojí před vámi.
 
Zástupci produkční společnosti několikrát navštívili továrnu Classic Recreations v Oklahomě a ocenili především řemeslnou zručnost a technickou poctivost, s níž tamní pracovníci ke svým úkolům přistupují. V rámci dohody mezi oběma společnostmi vzniknul jedinečný produkt, jenž se jako jediný může honosit oficiálními nápisy, logy a požehnáním autorů filmu.
 
Nové vozy vznikají na základě skutečných Mustangů s karosérií fastback z roku 1967 s použitím většiny nových a zvláště k tomuto účelu upravených dílů. Skelety jsou zde vyráběny v licenci automobilky Ford, takže se nejedná o renovace, ale o zcela nová auta. Součásti podvozku přitom splňují všechny současné požadavky na ovladatelnost, bezpečnost a spolehlivost moderních sportovních automobilů. Aktuální trendy sledují například prostřednictvím vinutých pružin, koženého čalounění, vícebodového vstřikování paliva, kotoučových brzd Baer s vnitřním chlazením, klimatizace nebo pětibodových pásů Simpson. Na přání jsou však k dispozici také veškeré výdobytky soudobého vkusu včetně navigačních a zábavních systémů či bezklíčového ovládání.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 
Společnost Classic Recreations nabízí znovuzrozené Eleanory v osmiválcových provedeních FI a FIS za ceny 139 900, resp. 189 900 dolarů. První z nich dosahuje výkonu 535 koní, to druhé pak díky přeplňování vykazuje až 770 koní. Přitom již ten slabší z modelů zrychlí z 0 na 100 km/h pod 5 sekund a dosáhne rychlosti bezmála 280 km/h. Motory jsou vyráběny specializovanou společností Keith Craft Racing a oplněny převodovkami Tremec TKO s manuálním, nebo automatickým řazením. Na výběr je z pěti barevných kombinací.
 
Společnost Classic Recreations je rodinnou firmou, založenou takřka před dvěma dekádami Jasonem Engelem. Od svého zrodu se společnost zabývá úpravami vysokovýkonných vozů. Auta se zde vyrábějí samozřejmě ručně a třeba jeden vůz Eleanor vezme zaměstnancům celkem 2 500 hodin života. Jason si zakládá na osobním přístupu ke každému zákazníkovi, jehož peníze jsou proto nejprve deponovány, a teprve pokud je zadavatel s výsledkem práce společnosti Classic Recreations spokojen, převede je na ni.
 
Ford Mustang „Eleanor“ je první a jedinou replikou vozu z filmu 60 sekund, ačkoli na jeho úspěch okamžitě reagovala řada menších dílen.  


Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

 
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků