Mulliner si pohrál s prodlouženým Bentley Mulsanne. Úžasný výsledek si užijí jen v Číně

Bentley Mulsanne Extended Wheelsbase od divize Mulliner je určeno pro čínský trh. Vznikne pouze 15 kusů.

Mulliner, divize automobilky Bentley, si vzala do dílny patnáct kousků archaické limuzíny Mulsanne s prodlouženým rozvorem. Pokud děláte řidiče někomu movitému, tak ten telefon zase položte. Všechny vozy jsou totiž určeny pro čínský trh. Je to logické, Čína nyní zažívá extrémní ekonomický boom a bohatí občané se rádi uspokojují evropskými limitkami. To nám ale nebrání v tom, abychom se na ně podívali.

Limitovaná edice Bentley vzpomíná na letošní rekord. Vznikne jenom 15 kusů

Limitovaná edice Bentley vzpomíná na letošní rekord. Vznikne jenom 15 kusů

Bentley je již tradičně decentní a k tiskovým zprávám přistupuje s gentlemanskou rozvážností. Technickými daty nehýří. Oproti standardnímu modelu Mulsanne nabízí „Extended Wheelbase“ bohatší prostor pro cestující vzadu (rozvor 3266 vs. 3516 mm). Vlajkovou loď Bentley nabízí Mulliner ve dvou barevných provedeních. První je černé Onyx s modrým nádechem a druhé temnější Black Velvet. 

Obě mají ručně malovanou zlatou linku na boku, stejně jako je tomu u vozů Rolls-Royce. Kontakt s vozovkou mají na starosti typická 21palcová kola se čtrnácti paprsky. Největší rozdíl oproti standardní verzi je patrný na přední masce a jejím mřížkování.

Bentley Bentayga má konečně vychytávku pro větší rodiny. Na luxusu však neztrácí

Bentley Bentayga má konečně vychytávku pro větší rodiny. Na luxusu však neztrácí

Po otevření dveří posádku vítá logo Mulliner na prazích a vyšité na sedadlech. Na pravé straně palubní desky se nachází silueta Londýna. Interiér je k mání v barvách Newmarket Tan, Fireglow a Shortbread. Všechny jsou s kontrastním prošíváním. Vozy si čínští zákazníci již mohou objednávat. 

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia kdysi prošla i testem Top Gearu. Už tehdy byl Clarkson mistrem slova

Škoda Felicia dostávala v britských médiích celkem dost prostoru. Dokonce vyhrála prestižní anketu.

4.  6.  2020 | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG: Kluk z plakátu

Volkswagen T-Cross 1.5 TSI ACT DSG

Nebude trvat dlouho a nabídka pohonných jednotek Volkswagen T-Cross projde drobnou úpravou. Benzinová patnáctistovka však zůstane, proto není od věci si říci, co od ní vlastně můžete očekávat.

3.  6.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 114 příspěvků