Mugen Dominator: japonská Honda Civic s 300 koňmi

Na autosalonu v japonském Tokiu představila firma Mugen, tradiční tuner automobilů Honda, model Civic Dominator Super Charger. Poměrně honosný název neskrývá žádnou "tuzeřinu" a i když je výtvor založen na v Evropě zatím nenabízeném čtyřdvéřovém modelu, byla by škoda se o něm nezmínit. Mugen vyšel z běžného Civicu sedan s motorem 2,0 i-VTEC, ale udělal z něj takřka supersport. Atmosferický motor dostal pomocníka jménem kompresor, který z dvou litrů objemu vykouzlí rovných 300 koní.

Nezůstalo ale jen u dopování motoru, vůz dostal kompletní karosářský kit z karbonových vláken, které nejen zlepšují vzhled a snižují hmotnost, ale v případě mohutného zadního křídla a difusoru zlepšují aerodynamiku. Orientaci na funkčnost úpavy pak podtrhují brzdy Brembo a 18" kola z lehkých slitin.

Skvost od Mugenu bude nabídnut v limitované edici a patrně pouze na japonském trhu. Alespoň máme Japoncům co závidět...


Mugen Honda Civic Dominator Super Charger
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků