Mugen Dominator: japonská Honda Civic s 300 koňmi

Na autosalonu v japonském Tokiu představila firma Mugen, tradiční tuner automobilů Honda, model Civic Dominator Super Charger. Poměrně honosný název neskrývá žádnou "tuzeřinu" a i když je výtvor založen na v Evropě zatím nenabízeném čtyřdvéřovém modelu, byla by škoda se o něm nezmínit. Mugen vyšel z běžného Civicu sedan s motorem 2,0 i-VTEC, ale udělal z něj takřka supersport. Atmosferický motor dostal pomocníka jménem kompresor, který z dvou litrů objemu vykouzlí rovných 300 koní.

Nezůstalo ale jen u dopování motoru, vůz dostal kompletní karosářský kit z karbonových vláken, které nejen zlepšují vzhled a snižují hmotnost, ale v případě mohutného zadního křídla a difusoru zlepšují aerodynamiku. Orientaci na funkčnost úpavy pak podtrhují brzdy Brembo a 18" kola z lehkých slitin.

Skvost od Mugenu bude nabídnut v limitované edici a patrně pouze na japonském trhu. Alespoň máme Japoncům co závidět...


Mugen Honda Civic Dominator Super Charger
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků