Mugen Dominator: japonská Honda Civic s 300 koňmi

Na autosalonu v japonském Tokiu představila firma Mugen, tradiční tuner automobilů Honda, model Civic Dominator Super Charger. Poměrně honosný název neskrývá žádnou "tuzeřinu" a i když je výtvor založen na v Evropě zatím nenabízeném čtyřdvéřovém modelu, byla by škoda se o něm nezmínit. Mugen vyšel z běžného Civicu sedan s motorem 2,0 i-VTEC, ale udělal z něj takřka supersport. Atmosferický motor dostal pomocníka jménem kompresor, který z dvou litrů objemu vykouzlí rovných 300 koní.

Nezůstalo ale jen u dopování motoru, vůz dostal kompletní karosářský kit z karbonových vláken, které nejen zlepšují vzhled a snižují hmotnost, ale v případě mohutného zadního křídla a difusoru zlepšují aerodynamiku. Orientaci na funkčnost úpavy pak podtrhují brzdy Brembo a 18" kola z lehkých slitin.

Skvost od Mugenu bude nabídnut v limitované edici a patrně pouze na japonském trhu. Alespoň máme Japoncům co závidět...


Mugen Honda Civic Dominator Super Charger
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků