Mugen Dominator: japonská Honda Civic s 300 koňmi

Na autosalonu v japonském Tokiu představila firma Mugen, tradiční tuner automobilů Honda, model Civic Dominator Super Charger. Poměrně honosný název neskrývá žádnou "tuzeřinu" a i když je výtvor založen na v Evropě zatím nenabízeném čtyřdvéřovém modelu, byla by škoda se o něm nezmínit. Mugen vyšel z běžného Civicu sedan s motorem 2,0 i-VTEC, ale udělal z něj takřka supersport. Atmosferický motor dostal pomocníka jménem kompresor, který z dvou litrů objemu vykouzlí rovných 300 koní.

Nezůstalo ale jen u dopování motoru, vůz dostal kompletní karosářský kit z karbonových vláken, které nejen zlepšují vzhled a snižují hmotnost, ale v případě mohutného zadního křídla a difusoru zlepšují aerodynamiku. Orientaci na funkčnost úpavy pak podtrhují brzdy Brembo a 18" kola z lehkých slitin.

Skvost od Mugenu bude nabídnut v limitované edici a patrně pouze na japonském trhu. Alespoň máme Japoncům co závidět...


Mugen Honda Civic Dominator Super Charger
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků