MTM Audi S5 K500: eSko do extrému

Tuner MTM má rád Audi a nijak to neskrývá. Některé jeho úpravy sahají až do nebeských výšin. Takové je i MTM Audi S5 K500.

Jak napovídá samotný název úpravy, základem pro nové dílo je kupé střední třídy Audi S5. To má již v základu pod kapotou přímovstřikový osmiválec o objemu 4,2 l a výkonu 260 kW (354 koní), které vystřelí vůz na stovku za 5,1 sekundy a vytáhne jej až k elektronicky omezeným 250 km/h. Že je to dost? Možná pro vás, ne však pro MTM.

Motor S5 dostal v garážích MTM nové sání, výfukový systém, řídící jednotku a hlavně kompresor. Výsledkem je tak výkon 368 kW (500 k), ostatně kódové označení K500 napovídalo mnohé. Porce 150 koní k dobru udělá z S5 dozajista jiné auto. Zrychlení na stovku by se mělo pohybovat okolo 4,5 s, což hravě pokoří všechny konkurenty v segmentu. O maximální rychlosti můžeme jen spekulovat, ale vzhledem k tomu, že standardní S5 „udělá” po odstranění omezovače rychlosti 282 km/h, dá se očekávat - pakliže na to budou stačit převody - že 500 koní dovolí z vozu hravě překonat metu 300 km/h.

Co dalšího krom úpravy motoru MTM pro S5 nabídne? Jak si můžete všimnout, nová jsou i 19" kola z lehké slitiny a také pár detailů na karosérii, které mají zlepšit aerodynamiku vozu. Optická úprava je ale velmi decentní a jen podtrhuje povedené linie vozu.

Upravený je také podvozek a brzdový systém. Ten základní obsahuje ocelové kotouče Brembo o průměru 380 mm s osmipístkovými třmeny. Pro náročnější MTM nabízí i keramické sety, které brzdný účinek ještě zlepší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
MTM Audi S5 K500
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků