MTM Audi S5 K500: eSko do extrému

Tuner MTM má rád Audi a nijak to neskrývá. Některé jeho úpravy sahají až do nebeských výšin. Takové je i MTM Audi S5 K500.

Jak napovídá samotný název úpravy, základem pro nové dílo je kupé střední třídy Audi S5. To má již v základu pod kapotou přímovstřikový osmiválec o objemu 4,2 l a výkonu 260 kW (354 koní), které vystřelí vůz na stovku za 5,1 sekundy a vytáhne jej až k elektronicky omezeným 250 km/h. Že je to dost? Možná pro vás, ne však pro MTM.

Motor S5 dostal v garážích MTM nové sání, výfukový systém, řídící jednotku a hlavně kompresor. Výsledkem je tak výkon 368 kW (500 k), ostatně kódové označení K500 napovídalo mnohé. Porce 150 koní k dobru udělá z S5 dozajista jiné auto. Zrychlení na stovku by se mělo pohybovat okolo 4,5 s, což hravě pokoří všechny konkurenty v segmentu. O maximální rychlosti můžeme jen spekulovat, ale vzhledem k tomu, že standardní S5 „udělá” po odstranění omezovače rychlosti 282 km/h, dá se očekávat - pakliže na to budou stačit převody - že 500 koní dovolí z vozu hravě překonat metu 300 km/h.

Co dalšího krom úpravy motoru MTM pro S5 nabídne? Jak si můžete všimnout, nová jsou i 19" kola z lehké slitiny a také pár detailů na karosérii, které mají zlepšit aerodynamiku vozu. Optická úprava je ale velmi decentní a jen podtrhuje povedené linie vozu.

Upravený je také podvozek a brzdový systém. Ten základní obsahuje ocelové kotouče Brembo o průměru 380 mm s osmipístkovými třmeny. Pro náročnější MTM nabízí i keramické sety, které brzdný účinek ještě zlepší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
MTM Audi S5 K500
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků