MTM Audi R8, drsných 888 koní je zde

Společnost MTM se nesmazatelně zapsala do povědomí fandů automobilů hlavně svými projekty, majícími za následek opravdu radikální nárůsty výkonu sériových provedení koncernových automobilů. A přesně s tímto cílem se u MTM pustili do Audi R8.

Na autosalonu v Dubai totiž společnost MTM představila speciálně upravený model Audi R8 s motorem 4,2 V8. Vůz dostal systém přeplňování turbodmychadly, dostal kompletně přepracovaný sací a výfukový systém, motor se nově pyšní kovanými písty, ojnicemi, vyměněny byly ventily a další části motoru. A výsledek?

MTM Audi R8 nyní disponuje výkonem 888 koní a točivým momentem 826 Nm. To stačí k tomu, aby vůz zrychlil na stovku za 3 sekundy a dosáhl maximální rychlosti 357 km/h.

Audi R888, jak se vůz správně jmenuje, dostal navíc kompletně nový podvozek a karbon-keramické brzdy. Nová je i část karosérie, která si musí umět pomoci s vyššími rychlostmi.

I když se jedná více primárně o „show car”, nabídne jej MTM i zákazníkům. A to za cenu 280 000 eur, tedy za přibližně 7,8 mil. korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
MTM Audi R888

 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků