MTM Audi R8, drsných 888 koní je zde

Společnost MTM se nesmazatelně zapsala do povědomí fandů automobilů hlavně svými projekty, majícími za následek opravdu radikální nárůsty výkonu sériových provedení koncernových automobilů. A přesně s tímto cílem se u MTM pustili do Audi R8.

Na autosalonu v Dubai totiž společnost MTM představila speciálně upravený model Audi R8 s motorem 4,2 V8. Vůz dostal systém přeplňování turbodmychadly, dostal kompletně přepracovaný sací a výfukový systém, motor se nově pyšní kovanými písty, ojnicemi, vyměněny byly ventily a další části motoru. A výsledek?

MTM Audi R8 nyní disponuje výkonem 888 koní a točivým momentem 826 Nm. To stačí k tomu, aby vůz zrychlil na stovku za 3 sekundy a dosáhl maximální rychlosti 357 km/h.

Audi R888, jak se vůz správně jmenuje, dostal navíc kompletně nový podvozek a karbon-keramické brzdy. Nová je i část karosérie, která si musí umět pomoci s vyššími rychlostmi.

I když se jedná více primárně o „show car”, nabídne jej MTM i zákazníkům. A to za cenu 280 000 eur, tedy za přibližně 7,8 mil. korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
MTM Audi R888

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků