MTM Audi R8, drsných 888 koní je zde

Společnost MTM se nesmazatelně zapsala do povědomí fandů automobilů hlavně svými projekty, majícími za následek opravdu radikální nárůsty výkonu sériových provedení koncernových automobilů. A přesně s tímto cílem se u MTM pustili do Audi R8.

Na autosalonu v Dubai totiž společnost MTM představila speciálně upravený model Audi R8 s motorem 4,2 V8. Vůz dostal systém přeplňování turbodmychadly, dostal kompletně přepracovaný sací a výfukový systém, motor se nově pyšní kovanými písty, ojnicemi, vyměněny byly ventily a další části motoru. A výsledek?

MTM Audi R8 nyní disponuje výkonem 888 koní a točivým momentem 826 Nm. To stačí k tomu, aby vůz zrychlil na stovku za 3 sekundy a dosáhl maximální rychlosti 357 km/h.

Audi R888, jak se vůz správně jmenuje, dostal navíc kompletně nový podvozek a karbon-keramické brzdy. Nová je i část karosérie, která si musí umět pomoci s vyššími rychlostmi.

I když se jedná více primárně o „show car”, nabídne jej MTM i zákazníkům. A to za cenu 280 000 eur, tedy za přibližně 7,8 mil. korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
MTM Audi R888

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků