MS motocyklů, GP USA: Rossi konečně poražen

Po řadě let se MS motocyklů opět dostalo za "Velkou louži" na okruh v Laguna Seca v USA. Osmý podnik letošního šampionátu ale jedou pouze jezdci nejsilnější kubatury. Pole Position pomohlo domácímu jezdci, Nicku Haydenovi, k zisku prvního letošního triumfu, Rossi dojel třetí.
MS motocyklů, GP USA: Rossi konečně poražen

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu MotoGP.

Tip: Výsledky všech letošních Grand Prix najdete zde.

MotoGP

Tréninky - Po řadě let se MS motocyklů opět dostalo za "Velkou louži" na okruh v Laguna Seca v USA. Osmý podnik letošního šampionátu ale jedou pouze jezdci nejsilnější kubatury, kde v úvodním tréninku všem ukázal záda Troy Bayliss s motocyklem Honda. Další dvě příčky připadly domácím jezdcům v pořadí Nicky Hayden a John Hopkins. V dalších dvou trénincích nenašel přemožitele Američan Hayden.

Kvalifikace - V kvalifikaci své zkušenosti z tréninků zhodnotil právě Nicky Hayden a vybojoval si do GP USA Pole Position. Druhé místo si vyjel Valentino Rossi a v první řadě dvojici doplní Alex Barros.

Závod - Pole Position pomohlo domácímu jezdci, Nicku Haydenovi, k zisku prvního letošního triumfu. Druhé místo vybojoval také Američan, Colin Edwards, a až třetí byl úřadující mistr světa, Ital Rossi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
1. měřený trénink  ---  2. měřený trénink ---  3. měřený trénink

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Výsledky kvalifikace --- GP USA --- Průběžné pořadí v MS

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků