MS motocyklů, GP Turecka: Lüthi zvyšuje náskok

Výsledky GP Turecka: 125 ccm: di Meglio - Pasini - Koyama. 250 ccm: Stoner - Pedrosa - Aoyama. MotoGP: Melandri - Rossi - Hayden.
MS motocyklů, GP Turecka: Lüthi zvyšuje náskok

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu motogp.com

Tip: Výsledky všech letošních závodů najdete zde.

125 ccm

Závod - V závodě zvítězil Francouz Mike di Meglio na Hondě, ale to důležité se odehrávalo za ním. Thomas Lüthi v boji o titul mistra světa utekl díky pátému místu Kalliovi na rozdíl 23 bodů a před jezdci je už jen poslední závod ve Valencii. Kallio ve snaze ukrojit co nejvíce z Lüthiho náskoku v posledním kole chyboval a spadl, ale stále má ještě teoretickou šanci: Lüthi by ve Španělsku musel být bez bodů a Kallio zvítězit. Z našich dojel Pešek na 13. místě a získal tak 3 světové body, Abrahám dojel na 18. příčce.


Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu


Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

250 ccm

Závod - V prostřední kubatuře nedal nikomu šanci Casey Stoner, když vyhrál prakticky stylem start-cíl. Na druhém místě dojel novopečený mistr světa, Španěl Pedrosa a bronz získal Japonec Aoyama. Český závodník, Jakub Smrž, dojel patnáctý a za poslední bodované místo má jeden bodík do celkového hodnocení.


Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu

 
Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

MotoGP

Závod - V královské třídě měl po startu nejblíže k vítězství Sete Gibernau, ale již poněkolikáté v sezóně zachyboval, dostal se mimo trať a závod dokončil na nepopulárním čtvrtém místě. V závodě triumfoval jeho týmový kolega, Marco Melandri, druhý dojel mistr světa, Ital Rossi a bronz si z premiérové GP Turecka odváží Nicky Hayden.


První měřený trénink --- Druhý měřený trénink --- Třetí měřený trénink


Výsledky kvalifikace --- Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků