MS motocyklů, GP Turecka: Lüthi zvyšuje náskok

Výsledky GP Turecka: 125 ccm: di Meglio - Pasini - Koyama. 250 ccm: Stoner - Pedrosa - Aoyama. MotoGP: Melandri - Rossi - Hayden.
MS motocyklů, GP Turecka: Lüthi zvyšuje náskok

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu motogp.com

Tip: Výsledky všech letošních závodů najdete zde.

125 ccm

Závod - V závodě zvítězil Francouz Mike di Meglio na Hondě, ale to důležité se odehrávalo za ním. Thomas Lüthi v boji o titul mistra světa utekl díky pátému místu Kalliovi na rozdíl 23 bodů a před jezdci je už jen poslední závod ve Valencii. Kallio ve snaze ukrojit co nejvíce z Lüthiho náskoku v posledním kole chyboval a spadl, ale stále má ještě teoretickou šanci: Lüthi by ve Španělsku musel být bez bodů a Kallio zvítězit. Z našich dojel Pešek na 13. místě a získal tak 3 světové body, Abrahám dojel na 18. příčce.


Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu


Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

250 ccm

Závod - V prostřední kubatuře nedal nikomu šanci Casey Stoner, když vyhrál prakticky stylem start-cíl. Na druhém místě dojel novopečený mistr světa, Španěl Pedrosa a bronz získal Japonec Aoyama. Český závodník, Jakub Smrž, dojel patnáctý a za poslední bodované místo má jeden bodík do celkového hodnocení.


Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu

 
Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

MotoGP

Závod - V královské třídě měl po startu nejblíže k vítězství Sete Gibernau, ale již poněkolikáté v sezóně zachyboval, dostal se mimo trať a závod dokončil na nepopulárním čtvrtém místě. V závodě triumfoval jeho týmový kolega, Marco Melandri, druhý dojel mistr světa, Ital Rossi a bronz si z premiérové GP Turecka odváží Nicky Hayden.


První měřený trénink --- Druhý měřený trénink --- Třetí měřený trénink


Výsledky kvalifikace --- Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků