MS motocyklů, GP Turecka: Lüthi zvyšuje náskok

Výsledky GP Turecka: 125 ccm: di Meglio - Pasini - Koyama. 250 ccm: Stoner - Pedrosa - Aoyama. MotoGP: Melandri - Rossi - Hayden.
MS motocyklů, GP Turecka: Lüthi zvyšuje náskok

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu motogp.com

Tip: Výsledky všech letošních závodů najdete zde.

125 ccm

Závod - V závodě zvítězil Francouz Mike di Meglio na Hondě, ale to důležité se odehrávalo za ním. Thomas Lüthi v boji o titul mistra světa utekl díky pátému místu Kalliovi na rozdíl 23 bodů a před jezdci je už jen poslední závod ve Valencii. Kallio ve snaze ukrojit co nejvíce z Lüthiho náskoku v posledním kole chyboval a spadl, ale stále má ještě teoretickou šanci: Lüthi by ve Španělsku musel být bez bodů a Kallio zvítězit. Z našich dojel Pešek na 13. místě a získal tak 3 světové body, Abrahám dojel na 18. příčce.


Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu


Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

250 ccm

Závod - V prostřední kubatuře nedal nikomu šanci Casey Stoner, když vyhrál prakticky stylem start-cíl. Na druhém místě dojel novopečený mistr světa, Španěl Pedrosa a bronz získal Japonec Aoyama. Český závodník, Jakub Smrž, dojel patnáctý a za poslední bodované místo má jeden bodík do celkového hodnocení.


Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu

 
Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

MotoGP

Závod - V královské třídě měl po startu nejblíže k vítězství Sete Gibernau, ale již poněkolikáté v sezóně zachyboval, dostal se mimo trať a závod dokončil na nepopulárním čtvrtém místě. V závodě triumfoval jeho týmový kolega, Marco Melandri, druhý dojel mistr světa, Ital Rossi a bronz si z premiérové GP Turecka odváží Nicky Hayden.


První měřený trénink --- Druhý měřený trénink --- Třetí měřený trénink


Výsledky kvalifikace --- Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků