MS motocyklů, GP Japonska: Rossi letos poprvé nedojel

125 ccm: v Motegi zvítězil Kallio, Lüthi těsně druhý. - 250 ccm: v prostřední kubatuře triumfoval domácí H. Aoyama. - MotoGP: letos poprvé nedojel Rossi a toho využil Loris Capirossi se svým strojem Ducati.
MS motocyklů, GP Japonska: Rossi letos poprvé nedojel

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu MotoGP.

Tip: Výsledky všech letošních závodů najdete zde.

125 ccm

Závod - Pole Position vybojoval Talmacsi, Kallio a Lüthi startovali z druhé řady. Po těžkém pádu Lüthiho, při kterém byl sražen i Sergio Gadea, byl závod v předčasně ukončen a z vítězství radoval Mika Kallio. V průběžném pořadí MS stáhl náskok vedoucího Lüthiho na rozdíl 3 bodů. Thomas Lüthi utrpěl zranění ramene a obou kotníků a jeho start v následujícím závodu je velmi nejistý. Z našich závodníků se do cíle podíval jen Karel Abrahám na 28. místě.


Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu


Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

250 ccm

Závod - První místo na startu výborně zužitkoval Hiroshi Aoyama a před domácím publikem mohl oslavit své letošní první vítězství. Na stupních vítězů jej doplnil jeho týmový kolega a dosavadní lídr průběžného pořadí MS, Daniel Pedrosa, bronz připadl Casey Stonerovi. Pro jeden světový bodík si dojel Radomil Rous na 15. místě.

 
Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu

 
Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

MotoGP

Závod - Úřadujícímu šampiónovi, Valentino Rossimu, se v Motegi vůbec nedařilo. Do závodu odstartoval až z 11. místa a letos poprvé neviděl šachovnicový praporek v cíli. Zhruba v polovině závodu chtěl Rossi předjet Melandriho a oba skončili mimo trať. Rossi odešel po svých, Melandriho museli odnést na nosítkách. Z vítězství se radoval Loris Capirossi a skvělý výsledek pro Ducati Marlboro Team podtrhl svým 4. místem Carlos Checa. Capirossiho na bedně doplnil Ital Biaggi a domácí jezdec Tamada. Závod dokončilo pouze 11. jezdců, kdo dojel, bodoval.


První měřený trénink --- Druhý měřený trénink --- Třetí měřený trénink

 
Výsledky kvalifikace --- Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků