MS motocyklů, GP Japonska: Rossi letos poprvé nedojel

125 ccm: v Motegi zvítězil Kallio, Lüthi těsně druhý. - 250 ccm: v prostřední kubatuře triumfoval domácí H. Aoyama. - MotoGP: letos poprvé nedojel Rossi a toho využil Loris Capirossi se svým strojem Ducati.
MS motocyklů, GP Japonska: Rossi letos poprvé nedojel

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu MotoGP.

Tip: Výsledky všech letošních závodů najdete zde.

125 ccm

Závod - Pole Position vybojoval Talmacsi, Kallio a Lüthi startovali z druhé řady. Po těžkém pádu Lüthiho, při kterém byl sražen i Sergio Gadea, byl závod v předčasně ukončen a z vítězství radoval Mika Kallio. V průběžném pořadí MS stáhl náskok vedoucího Lüthiho na rozdíl 3 bodů. Thomas Lüthi utrpěl zranění ramene a obou kotníků a jeho start v následujícím závodu je velmi nejistý. Z našich závodníků se do cíle podíval jen Karel Abrahám na 28. místě.


Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu


Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

250 ccm

Závod - První místo na startu výborně zužitkoval Hiroshi Aoyama a před domácím publikem mohl oslavit své letošní první vítězství. Na stupních vítězů jej doplnil jeho týmový kolega a dosavadní lídr průběžného pořadí MS, Daniel Pedrosa, bronz připadl Casey Stonerovi. Pro jeden světový bodík si dojel Radomil Rous na 15. místě.

 
Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu

 
Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

MotoGP

Závod - Úřadujícímu šampiónovi, Valentino Rossimu, se v Motegi vůbec nedařilo. Do závodu odstartoval až z 11. místa a letos poprvé neviděl šachovnicový praporek v cíli. Zhruba v polovině závodu chtěl Rossi předjet Melandriho a oba skončili mimo trať. Rossi odešel po svých, Melandriho museli odnést na nosítkách. Z vítězství se radoval Loris Capirossi a skvělý výsledek pro Ducati Marlboro Team podtrhl svým 4. místem Carlos Checa. Capirossiho na bedně doplnil Ital Biaggi a domácí jezdec Tamada. Závod dokončilo pouze 11. jezdců, kdo dojel, bodoval.


První měřený trénink --- Druhý měřený trénink --- Třetí měřený trénink

 
Výsledky kvalifikace --- Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků