MS motocyklů, GP Japonska: Rossi letos poprvé nedojel

125 ccm: v Motegi zvítězil Kallio, Lüthi těsně druhý. - 250 ccm: v prostřední kubatuře triumfoval domácí H. Aoyama. - MotoGP: letos poprvé nedojel Rossi a toho využil Loris Capirossi se svým strojem Ducati.
MS motocyklů, GP Japonska: Rossi letos poprvé nedojel

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu MotoGP.

Tip: Výsledky všech letošních závodů najdete zde.

125 ccm

Závod - Pole Position vybojoval Talmacsi, Kallio a Lüthi startovali z druhé řady. Po těžkém pádu Lüthiho, při kterém byl sražen i Sergio Gadea, byl závod v předčasně ukončen a z vítězství radoval Mika Kallio. V průběžném pořadí MS stáhl náskok vedoucího Lüthiho na rozdíl 3 bodů. Thomas Lüthi utrpěl zranění ramene a obou kotníků a jeho start v následujícím závodu je velmi nejistý. Z našich závodníků se do cíle podíval jen Karel Abrahám na 28. místě.


Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu


Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

250 ccm

Závod - První místo na startu výborně zužitkoval Hiroshi Aoyama a před domácím publikem mohl oslavit své letošní první vítězství. Na stupních vítězů jej doplnil jeho týmový kolega a dosavadní lídr průběžného pořadí MS, Daniel Pedrosa, bronz připadl Casey Stonerovi. Pro jeden světový bodík si dojel Radomil Rous na 15. místě.

 
Páteční kvalifikace --- Sobotní kvalifikace --- Postavení na startu

 
Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

MotoGP

Závod - Úřadujícímu šampiónovi, Valentino Rossimu, se v Motegi vůbec nedařilo. Do závodu odstartoval až z 11. místa a letos poprvé neviděl šachovnicový praporek v cíli. Zhruba v polovině závodu chtěl Rossi předjet Melandriho a oba skončili mimo trať. Rossi odešel po svých, Melandriho museli odnést na nosítkách. Z vítězství se radoval Loris Capirossi a skvělý výsledek pro Ducati Marlboro Team podtrhl svým 4. místem Carlos Checa. Capirossiho na bedně doplnil Ital Biaggi a domácí jezdec Tamada. Závod dokončilo pouze 11. jezdců, kdo dojel, bodoval.


První měřený trénink --- Druhý měřený trénink --- Třetí měřený trénink

 
Výsledky kvalifikace --- Výsledky závodu --- Průběžné pořadí v MS

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků