MS motocyklů, GP Itálie: kompletní výsledky všech kubatur

125 ccm: Thomas Lüthi dojel na druhém místě a posunul se do čela průběžné klasifikace MS! Lukáš Pešek opět upadl. - 250 ccm: vítězí známá trojice jezdců: Pedrosa, Lorenzo, de Angelis. - MotoGP: Italský závod se nadmíru vydařil domácím jezdcům, obsadili všechna tři místa na bedně.

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu MotoGP.com.

Tip: přečtěte si výsledky GP Francie, kde se český tým Elit zásluhou jezdce Lüthiho dostal až na první místo!

125 ccm

Závod - Souboj elitních jezdců v nejslabší kubatuře vygradoval v poslední zatáčce před cílem, kde Mika Kallio nezvládl svůj stroj a upadl. Druhý tou dobou jel Hector Faubel, který narazil do padajícího Kalia a pod šachovnicovým praporkem také neprojel. Z vítězství se tak poprvé v kariéře radoval Talmacsi, co je ale podstatné: Thomas Lüthi dojel na druhém místě a posunul se do čela průběžné klasifikace MS! Lukáš Pešek opět upadl a Karel Abrahám dojel na 27. místě.

1. kvalifikace  -----  2. kvalifikace  -----  Postavení na startu

Výsledky závodu ----- Pořadí v MS

250 ccm

Závod - Stupně vítězů obsadila známá trojice jezdců v třídě do 250 ccm v pořadí: Pedrosa, Lorenzo, de Angelis. Výborný výsledek zajel Radomil Rous, z GP Itálie si odváží 3 body za 13. místo. Jakub Smrž, podobně jako Pešek, havaroval a nedojel do cíle.

MotoGP

Závod - Italský závod se nadmíru vydařil domácím jezdcům, protože obsadili všechna tři místa. Dalších 25 bodů pro Yamahu a na své konto připsal "The Doctor" Valentino Rossi. Druhé a třetí místo s minimální ztrátou na vítěze vyjel Max Biaggi a Loris Capirossi.

1. měřený trénink  ---  2. měřený trénink --- 3. měřený trénink

Kvalifikace  -----  Výsledky závodu

Pořadí v MS: 1. Rossi 120, 2. Melandri 71, 3. Biaggi 57, 4. Gibernau 53, 5. Barros 52.