MS motocyklů, GP Holandska: Rossiho jízda pokračuje

Lüthi pro český tým Elit vybojoval 6 bodů za desáté místo a Lukáš Pešek si z Assenu odvezl bodík za 15. místo - Porto zvítězil jen těsně před Pedrosou a Lorenzem - Rossi letos zvítězil v šesti ze sedmi Grand Prix a nekompromisně obhajuje titul.
MS motocyklů, GP Holandska: Rossiho jízda pokračuje

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu MotoGP.

Tip: Výsledky všech letošních Grand Prix najdete zde.

125 ccm

Kvalifikace - V první řadě stojí opět známá čtveřice jezdců v pořadí: Kallio, Talmacsi, Pasini, Simoncelli. Náš Lukáš Pešek do zítřejšího závodu odstartuje z konce třetí řady a Karel Abrahám z 29. místa.

Závod - Nejslabší kubatura opět přinesla nejzajímavější závod dnešního odpoledne, o stupních vítězů se rozhodovalo až v posledním kole. Thomas Lüthi bojoval v elitní skupince o třetí místo, ale zavadil o kolo Simoncelliho a oba se dostali mimo trať. V závodě zvítězil Gabor Talmacsi, druhý byl Faubel a bronz získal Pasini. Lüthi pro český tým Elit nakonec vybojoval 6 bodů za desáté místo a Lukáš Pešek si z Assenu odvezl bodík za 15. místo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
1. kvalifikace  -----  2. kvalifikace  -----  Postavení na startu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Výsledky závodu ----- Pořadí v MS

250 ccm

Kvalifikace - Pole Position vybojoval Jorge Lorenzo, za ním se seřadili: Porto, Pedrosa a Stoner. Jakub Smrž získal slušné 11. místo. Radomil Rous nestartuje, má z minulého podniku MS motocyklů zlomené zápěstí.

Závod - Argentinec Sebastian Porto zvítězil jen těsně před Pedrosou a Lorenzem. Jakub Smrž skončil jen těsně za bodovanými příčkami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
1. kvalifikace  -----  2. kvalifikace  -----  Postavení na startu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Výsledky závodu ----- Pořadí v MS

MotoGP

Kvalifikace - Král letošního šampionátu a úřadující mistr světa, Ital Rossi, opět vybojoval Pole Position. Vedle něj se postaví jeden z jeho největších protivníků, Španěl Gibernau, a třetí místo připadlo Malandrimu.

Závod - Valentino Rossi sice na konci prvního kola z Pole Position propadl až na šesté místo, ale během celého závodu si hlídal prvního jezdce a když v druhé polovině zaútočil, nedal Melandrimu šanci. Třetím jezdcem na bedně byl Colin Edwards. Rossi letos zvítězil v šesti ze sedmi Grand Prix a zcela nekompromisně vykročil za obhajobou titulu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
1. měřený trénink  ---  2. měřený trénink ---  3. měřený trénink

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kvalifikace a startovní rošt --- Výsledky závodu --- Pořadí v MS

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků