MS motocyklů, GP Anglie a Německa: Lüthi opět na čele

V Anglii vybojoval vítězství Ital Rossi a na druhém místě dojel bývalý mistr světa, Američan Roberts. Do cíle dojelo jen 11 jezdců. - V GP Německa v posledním kole královské kubatury chyboval Sete Gibernau a daroval vítězství Rossimu, který tak triumfoval poosmé z letošních deseti závodů. (Kompletní výsledky obou závodů)

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu MotoGP.

Tip: Výsledky všech letošních Grand Prix najdete zde.

GP Velké Británie

V Anglii vybojoval vítězství v nejslabší kubatuře Španěl Julian Simon. Pro český tým Elit vyjel Thomas Lüthi 10 bodů za 6. místo, Karel Abrahám dojel na 17. pozici. V prostřední kubatuře se z triumfu radoval Randy de Puniet, Jakub Smrž dojel těsně za bodovanými příčkami. V MotoGP vybojoval prvenství Ital Rossi a na druhém místě dojel bývalý mistr světa, Američan Roberts. Do cíle dojelo jen 11 jezdců.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
125 ccm: Startovní pole --- Výsledky závodu --- Pořadí v MS

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
250 ccm: Startovní pole --- Výsledky závodu --- Pořadí v MS

MotoGP: Startovní pole --- Výsledky závodu --- Pořadí v MS

GP Německa

V GP Německa v posledním kole královské kubatury chyboval Sete Gibernau a daroval vítězství Rossimu, který tak triumfoval poosmé z letošních deseti závodů. Ve dvěstěpadesátkách vyhrál Daniel Pedrosa a pouze zvýšil svůj náskok v průběžném pořadí MS, Jakub Smrž dojel podobně jako v Anglii na nebodovaném 16. místě. V kubatuře do 125 ccm porazil Thomase Lüthiho pouze Mika Kalio, ale i druhé místo stačilo švýcarskému jezdci, hájícího barvy českého týmu Elit, aby se opět prodral do čela průběžného pořadí v MS. Radost českým fanouškům udělal Lukáš Pešek, který konečně dojel do cíle a to dokonce na vynikajícím 6. místě. Jen tak dál Luki.

Dalším závodem je Grand Prix České Republiky, který se bude konat na Masarykově okruhu u Brna. Závod se jede v neděli 28.8.2005, teď mají jezdci letní přestávku.