MS motocyklů, Francie: český tým Elit šokuje, Luthi zvítězil

Jezdec českého týmu Elit, Thomas Luthi, nenechal nikoho na pochybách a suverénně si na okruhu Le Mans dojel pro první vítězství v 125 ccm. Lukáš Pešek opět spadl a závod nedokončil - Ve 250 ccm zvítězil Daniel Pedrosa v MotoGP triumfoval Valentino Rossi.

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu MotoGP.com.

Tip: přečtěte si výsledky GP Číny, kde se český tým Elit zásluhou jezdce Luthiho dostal až na čtvrté místo.

125 ccm

Pátek - Páteční kvalifikaci nejlépe zvládl vedoucí muž průběžného hodnocení MS, Mika Kallio. Výborný výsledek podal i náš jezdec, Lukáš Pešek, když po prvním dni zajel pátý nejrychlejší čas.

Sobota - Pole Position si skvělým výkonem v druhé kvalifikaci vybojoval švýcarský jezdec českého týmu Elit, Thomas Luthi. Lukáš Pešek do zítřejšího závodu odstartuje z druhé řady, patřímu mu dobrá šestá pozice. Karel Abrahám je až 38.

Závod - Jezdec českého týmu Elit, Thomas Luthi, nenechal nikoho na pochybách a suverénně si na okruhu Le Mans dojel pro první vítězství v kariéře. Lukáš Pešek opět spadl a závod nedokončil; Karel Abrahám cílem projel na 21. místě.

1. kvalifikace  -----  2. kvalifikace  -----  Postavení na startu ----- Výsledky závodu

250 ccm

Pátek - Páteční kvalifikací prošlo jen 5 jezdců a Anthonym Westem v čele, zbytek se nekvalifikoval. Důvodem byl zřejmě silný déšť.

Sobota - V prvních dvou řadách se objevují klasická známá jména jezdců prostřední kubatury, jezdeckému poli po dnešku vévodí Daniel Pedrosa, následován vítězem předchozí GP, Casey Stonerem. Jakub Smrž odstartuje zítra z konce třetí řady, Radomil Rous je 24.

Závod - V dramatické koncovce mírně chyboval domácí Randy de Puniet a obhájce titulu mistra světa, Daniel Pedrosa, zaváhání nekompromisně přetavil v trimf. na stupních vítězů je doplnil Andrea Dovizioso, náš Jakub Smrž dojel na prvním nebodovaném místě.

1. kvalifikace  -----  2. kvalifikace  -----  Postavení na startu  -----  Výsledky závodu

MotoGP

Pátek - První měřený trénink zajel nejlépe Colin Edwards na yamaze, v druhém kraloval Alex Barros na hondě. Sete Gibernau byl v obou trénincích na druhém místě.

Sobota - Double pro tým Gauloises Yamaha vybojovala dvojice Valentino Rossi a Colin Edwards. Další dvě místa patří týmu Movistar Honda, kde jsou za sebou Melandri a Gibernau.

Závod - I když Sete Gibernau z druhé pozice velmi dobře stínoval úřadujícího šampióna, Valentina Rossiho, Ital v posledních dvou kolech jel výborně a dojel si pro letošní třetí vítězství. Dobrý výkon Yamahy potvrdil třetím místem Colin Edwards.