Hvězda NBA má nejluxusnější obrněné auto světa. Je dost dobré i pro diktátory

Móda SUV nemíjí ani celebrity a sportovce. Třeba takový Kanye West má Lamborghini Urus. Americký basketbalista ale zašel ještě dál.

Oči českých sportovních diváků se nyní zaměřují na mistrovství světa Basketbalu v Číně, kde se po 37 letech, poprvé od roku 1982, kvalifikovala i národní reprezentace. Losování v polovině března nás nemilosrdně poslalo do skupiny E, ve které jsme s Tureckem, Japonskem a Amerikou.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

První zápas s Amerikou jsme sice prohráli (88:67), včerejší zápas s Japonskem jsme ale proměnili ve vítězství s konečným počtem bodů 89:76. Dali jsme tak o sobě na šampionátu pořádně vědět a zítřejší zápas s Tureckem bude mít obrovskou sledovanost. Jde o postup do osmifinále a šance jsou vysoké. Zápas můžete sledovat online.

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Za největší hvězdu se považuje chicagský rozehrávač Tomáš Satoranský, který v rozhovoru pro Svět motorů prozradil, že špičkoví basketbalisté se, stejně jako ostatní vrcholní sportovci, musejí svým vozem reprezentovat. Zabrousili jsme proto do hlubin internetu a zkusili najít tu největší rozmařilost, kterou můžete v garáži basketbalisty najít.

Po chvíli přebírání se v exotických supersportech jsme se trefili do černého. Dwight Howard, 33letý hráč týmu Los Angeles Lakers, parkuje v garáži černý Knight XV od torontské firmy Conquest. Jak už to tak bývá, vůz, který je dobrý pro diktátory (jak některé zdroje tvrdí), je dobrý i pro hollywoodské hvězdy a sportovce.

BMW ukázalo nejbezpečnější X5 všech dob. Odolá střelbě z AK-47 i útoku dronů

BMW ukázalo nejbezpečnější X5 všech dob. Odolá střelbě z AK-47 i útoku dronů

Knight XV se vyrábí ručně a stojí na podvozku Fordu F550 Super Duty. Na výběr je ze dvou motorových jednotek Ford - vznětový osmiválec 6,7 litru a zážehový desetiválec 6,8 litru. Šest metrů dlouhý mastodont (v galerii najdete velikostní srovnání s Hummerem H2) váží 8846 kilogramů. Zhruba tolik váží i dakarský kamion! Aby dojel dál než jen k další čerpací stanici, musí mít nádrž na 238 litrů paliva.

Oproti jiným kreacím, které jsme vám již několikrát ukázali, je tento vůz již od počátku vyvinutý jako pancéřovaný. Jeho konstrukce je tak již od prvního nákresu navržena jako neprůstřelná. Samozřejmostí jsou pak balistická okna a 40palcové pneumatiky, které i po průstřelu zvládnou ujet 130 kilometrů. Produkce byla limitovaná na sto kusů a každý z nich vyjde na 629.000 dolarů, což je v přepočtu 14.460.000 korun.

Dlouhodobý test Toyota Yaris 1.5 Hybrid: Zajetá! Super spotřeba je standard (1. díl)

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

S titulem evropské Auto roku 2021 (COTY) přichází velká zodpovědnost. A k tomu všemu nové Toyotě Yaris přibyl další úkol: sloužit po dobu šesti měsíců v naší redakci. Nyní přišel čas na první report.

včera | Jan Mička | 38 příspěvků
TEST Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD Sport Line: Šetříme, teď už implicitně

Honda CR-V e:HEV 2.0 i-MMD AWD

V této chvíli už Cé-Er-Véčko ve vlastní konfiguraci koupíte jenom jako hybrid. Absence možnosti výběru starosvětského pohonného ústrojí sice zamrzí, ale budoucím majitelům to díky dobrému fungování zřejmě vadit nebude.

18.  6.  2021 | Richard Herbich | 9 příspěvků
TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

15.  6.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků