Hvězda NBA má nejluxusnější obrněné auto světa. Je dost dobré i pro diktátory

Móda SUV nemíjí ani celebrity a sportovce. Třeba takový Kanye West má Lamborghini Urus. Americký basketbalista ale zašel ještě dál.

Oči českých sportovních diváků se nyní zaměřují na mistrovství světa Basketbalu v Číně, kde se po 37 letech, poprvé od roku 1982, kvalifikovala i národní reprezentace. Losování v polovině března nás nemilosrdně poslalo do skupiny E, ve které jsme s Tureckem, Japonskem a Amerikou.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

První zápas s Amerikou jsme sice prohráli (88:67), včerejší zápas s Japonskem jsme ale proměnili ve vítězství s konečným počtem bodů 89:76. Dali jsme tak o sobě na šampionátu pořádně vědět a zítřejší zápas s Tureckem bude mít obrovskou sledovanost. Jde o postup do osmifinále a šance jsou vysoké. Zápas můžete sledovat online.

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Tohle není Bentley Bentayga, ale Bengala. V luxusním SUV prý přežijete apokalypsu

Za největší hvězdu se považuje chicagský rozehrávač Tomáš Satoranský, který v rozhovoru pro Svět motorů prozradil, že špičkoví basketbalisté se, stejně jako ostatní vrcholní sportovci, musejí svým vozem reprezentovat. Zabrousili jsme proto do hlubin internetu a zkusili najít tu největší rozmařilost, kterou můžete v garáži basketbalisty najít.

Po chvíli přebírání se v exotických supersportech jsme se trefili do černého. Dwight Howard, 33letý hráč týmu Los Angeles Lakers, parkuje v garáži černý Knight XV od torontské firmy Conquest. Jak už to tak bývá, vůz, který je dobrý pro diktátory (jak některé zdroje tvrdí), je dobrý i pro hollywoodské hvězdy a sportovce.

BMW ukázalo nejbezpečnější X5 všech dob. Odolá střelbě z AK-47 i útoku dronů

BMW ukázalo nejbezpečnější X5 všech dob. Odolá střelbě z AK-47 i útoku dronů

Knight XV se vyrábí ručně a stojí na podvozku Fordu F550 Super Duty. Na výběr je ze dvou motorových jednotek Ford - vznětový osmiválec 6,7 litru a zážehový desetiválec 6,8 litru. Šest metrů dlouhý mastodont (v galerii najdete velikostní srovnání s Hummerem H2) váží 8846 kilogramů. Zhruba tolik váží i dakarský kamion! Aby dojel dál než jen k další čerpací stanici, musí mít nádrž na 238 litrů paliva.

Oproti jiným kreacím, které jsme vám již několikrát ukázali, je tento vůz již od počátku vyvinutý jako pancéřovaný. Jeho konstrukce je tak již od prvního nákresu navržena jako neprůstřelná. Samozřejmostí jsou pak balistická okna a 40palcové pneumatiky, které i po průstřelu zvládnou ujet 130 kilometrů. Produkce byla limitovaná na sto kusů a každý z nich vyjde na 629.000 dolarů, což je v přepočtu 14.460.000 korun.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 63 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků