Mrňavý Citroën Ami se stal v Řecku policejním autem. Je součástí většího plánu

Na malém řeckém ostrovu dělají vše proto, aby odsud postupně zmizela tradiční auta se spalovacími motory.

Rovněž policejní složky v řadě zemí Evropy už pomalu vykračují cestou elektromobility. Například ve Velké Británii už jezdí ve službě zákona Škoda Enyaq iV a místní oddělení se poohlíží také po využití Fordů Mustang Mach-E. Nyní se však ozývá i Citroën, který policii na řeckém ostrovu Chalki zajistil dva exempláře malinkého Ami.

Nelze očekávat, že městské Ami bude se svou maximální rychlostí 45 km/h pronásledovat piráty silnic. Na ostrově s celkovou rozlohou 28 km² bude v těsných uličkách obce hlídkovat mezi turisty, a to ve službě policie a pobřežní stráže.

Nástup elektrických vozů do služby na ostrově Chalki je součástí většího plánu mezi Citroënem, řeckou vládou a skupinami Syngelidis, Vinci a Akuo Greece, který má ostrov převést na bezemisní ekonomiku. Cílem je na ostrově používat pouze elektromobily napájené obnovitelnými zdroji energie a nahradit jimi všechny tradiční vozy se spalovacími motory.

Tento pokrok chtějí nakonec zúčastněné strany nabídnout všem obyvatelům a podnikům na malém ostrově. Ze strany Citroënu tak přijde například možnost pořídit si za přijatelné ceny elektromobily od lehkých čtyřkolek až po osobní a užitkové vozy, s bezplatným využitím všech inovativních technologií. Z dalších modelů teď slouží orgánům obce i dvojice ë-C4 a pár dodávek, osobní ë-Spacetourer a užitkové ë-Jumpy.

Citroën

Citroën je nejdůležitější francouzská automobilka, součást skupiny Stellantis.

Společnost v roce 1919 založil André-Gustave Citroën. Byla to první automobilka s masovou sériovou výrobou mimo území USA.

Citroën C1 • Citroën C3 • Citroën C3 AircrossCitroën C-Elysée • Citroën C4 Cactus • Citroën C5 Aircross • Citroën Spacetourer • Citroën BerlingoCitroën Jumper

Diskuze (11) Další článek: Porsche Panamera dostává nálož výbavy za půl milionu. Edice Platinum je i v ČR

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,