Mozaika ze světa F1: stáj Jaguar končí

Stáj Jaguar na konci letošní sezóny končí, potvrdilo to vedení automobilky Ford. Ředitel Jaguaru řiká: „Je zde pár potencionálních kupců, žádný ale neřekl konečné vyjádření.“ - Oficiálně: Ralf Schumacher pojede GP Číny.
Mozaika ze světa F1: stáj Jaguar končí

Stáj Jaguar je na prodej

Majitel stáje, americká automobilka Ford, prohlásila, že tým Jaguar na konci letošního roku končí svoji činnost ve formuli 1. Prezident Jaguaru řekl: „Po hloubkové analýze několika měsíců a celkového rozpočtu přišlo vedení Fordu k závěru, že nevidí žádné přesvědčivé důvody, aby některá u jeho divizí pokračovala ve formuli 1. Máme několik zájemců, kteří uvažují o odkoupení Jaguaru, momentálně ale nemohu nic zaručit na 100%. Je tu stále i varianta, že naše stáj ukončí celkově činnost.“

Částečným důvodem odchodu jsou i problémy firmy Cosworth, která dodává stájím Jaguar a Minardi motory do monopostů. Dodavatel sám spekuluje o možnosti, že ukončí své aktivity ve světě formule 1 kvůli prakticky nulové návratnosti investic. To samozřejmě ovlivní další vývoj stáje Minardi, Jaguar už svůj postoj vyjádřil.

Technický ředitel stáje Jaguar, Tony Purnell, je optimisticky naladěn: „Pokračujeme s vývojem nového vozu na sezónu 2005, protože já věřím, že se kupce najde.“

Bernie Ecclestone, šéf Formule 1, opět vyjádřil svůj postoj slovy: „Současná Formule 1 je velmi drahá soutěž. Náklady na provoz se musí snížit.“ Sám ale dodal, že pokud firma Cosworth opustí nejprestižnější automobilový šampionát, zůstane jen sedm konkurenceschopných stájí, což by mohlo mít za následek nasazení třetího vozu jednotlivých týmů do závodů.

Další zprávy ze světa F1

Ralf Schumacher se po třídenním testování na okruhu v Silverstone cítí v naprosté pohodě a potěšila ho zpráva, ve které ho stáj BMW oficiálně uvedla jako jezdce pro GP Číny.

***

Stáj Renault představí v Šanghaji vylepšené šasi, především upravené přední a zadní přítlačné křídlo. Zda stáj nějak poznamenal odchod Jarna Trulliho, nebo zda se dokáže dotáhnout na druhý tým BAR v Poháru konstruktérů, to se uvidí v nedělním závodě.

***

Gavin Fischer, šéfkonstruktér týmu Williams, po havárii na motocyklu utrpěl vážná poranění. Po úspěšné operaci je nyní ve stabilizovaném stavu a rekonvalescence potrvá přibližně tři týdny.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 37 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků