Mozaika ze světa F1: Slovem o Engem a změny pro GP Maďarska

Tomáš Enge podepsal smlouvu s General Motors a zvládl potřebné testy --- Zonta vystřídal da Mattu u Toyoty --- Pizzonia opět zastakuje za Ralfa Schumachera --- Williams bez "Kladivouna"
Mozaika ze světa F1: Slovem o Engem a změny pro GP Maďarska

Tomáš Enge a jeho budoucnost

Manažér Antonín Charouz, podepsal smlouvu s americkou automobilkou General Motors na tři roky. Tomáš Enge tak nastoupí příští sezónu jako závodník týmu Patrick Racing do série Indy Racing League.

Po podepsání smlouvy proběhly testy v Chicagu, které si obě strany velmi pochvalovaly. Enge během těchto dní složil i povinný "Rookie test", bez kterého nelze udělit potřebná závodnická licence. Pro zajímavost uvedu, že Tomáš na 1,5 míle dlouhém oválu odkroužil 125 kol a nejlepší zajel s průměrnou rychlostí 331,516 km/h. Díky těmto výborným výsledkům si český jezdec vysloužil pochvalu z úst manažera týmu, Steve Neweyho.

Po testech se Tomáš Enge vrátil do Evropy, kde ho čeká dokončení sezóny závodů formule 3000.

Jakých změn se dočkáme už v GP Maďarska

Toyota oznámila, že Cristiano da Matta již nebude pozbytek sezóny pilotem formule 1. Do kokpitu usedne místo něj třetí jezdec stáje, Ricardo Zonta. Post testovacího jezdce a pilota pro páteční volné tréninky tak dostane Australan Ryan Briscoe. Šéf Toyoty, Tsutomu Tomita, výměnu jezdců zdůvodnil, že chce vidět, jaký je Zonta jezdec a dle výsledků ze závodů mu pak nabídnout smlouvu pro rok 2005.

Williams pro GP Maďarska připravil řadu aerodynamických doplňků, tím nejvýraznějším bude ale návrat k tradičnímu tvaru nosu formule. Momentální tvar, připomínající kladivouna nebo šavlozubého tygra, se nesetkal s očekávanými výsledky a proto bude nahrazen.

Antonio Pizzonia, který nahradil zraněného Ralfa Schumachera už na Hockenheimu, dostane stejnou příležitost i v následujícím závodě. Potvrdil to Sir Frank Williams.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků