Mozaika ze světa F1: právě se testuje v Jerezu

První den byl nejrychlejší Frank Montagny ze stáje Renault, ve středu byl nejlepším mužem dne Ralf Schumacher - Pantano zřejmě požene Jordan před soud - GP Evropy v ulicích Londýna? I to je možné.
Mozaika ze světa F1: právě se testuje v Jerezu

Testování na španělském okruhu v Jerezu

V úterý začalo další třídenní testování ve Španělsku, kde za většinu týmů nastoupili testovací jezdci. První den byl nejrychlejší Frank Montagny ze stáje Renault, který odkroužil 65 kol a to nejlepší zajel v čase 1´17.714. Velice nepříjemné chvilky prožil Luca Badoer, když mu selhaly brzdy a formule nekontrolovatelně vletěla do bariéry. Naštěstí se mu nic nestalo, přesto byl odvezen na preventivní prohlídku do nemocnice. V kokpitu toyoty se představil Jarno Trulli, jeho výsledek však nepatřil mezi nejlepší, na konci dne figuroval na šestém místě.

Výsledky prvního testovacího dne: 1. Montagny (Renault), 2. Gené (Williams), 3. Davidson (BAR), 4. de la Rosa (McLaren), 5. Wurz (McLaren), 6. Trulli (Toyota).

Středeční testování se nejlépe podařilo Ralfovi Schumacherovi, který sice nenajezdil tolik kol, jako jiní jezdci, ale jeho čas byl skoro o sekundu lepší, než v úterý. Z trati vyletěl Jarno Trulli, když jeho toyotě upadlo zadní přítlačné křídlo. Noční můry z Jerezu si pravděpodobně odveze Luca Badoer, když po zmiňované těžké havárii dostal ve středu hodiny. Tentokráte se ale dostal jen do kačírku.

Výsledky druhého testovacího dne: 1. R. Schumacher (Williams, čas: 1´16.847), 2. Wurz (McLaren), 3. Montagny (Renault), 4. de la Rosa (McLaren), 5. Davidson (BAR),  6. Kovalainen (Renault).

Pantano zřejmě požene Jordan před soud

Eddie Jordan, šéf stáje, minulý týden řekl, že s okamžitou platností vypovídá kontrakt s Giorgiem Pantanem. Je všeobecně známo, že Jordan se pohybuje na okraji propasti a má finanční potíže, proto Giorgio musel za své angažmá Eddiemu na začátku roku zaplatit slušné peníze. Vše ale bylo podloženo oboustrannou smlouvou, kterou šéf vyhazovem mladého Pantana zřejmě porušil.

Giorgiův manažér to komentuje slovy: „Nebylo to od týmu fér, nezachovali se profesionálně. Připravujeme žalobu, protože byly porušeny některé body smlouvy, týkající se našich investic a práv.“

GP Evropy v ulicích Londýna?

O tom, že formule se proháněly ulicemi anglického hlavního města Londýny, jsme se zmiňovali již dříve. Současný starosta tohoto evropského velkoměsta, Ken Livingstone, se snaží prosadit návrh o uspořádání GP Evropy v podobném duchu jako jsou závody v Monaku přímo uprostřed města.

Starostova představa je pořádat závody ve městě jen jednou za dva roky. Každý lichý rok by se jela klasická GP Anglie na okruhu v Silverstone a sudé roky by se lidé v Londýně mohli dívat na závody z oken svých domů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků