Mozaika ze světa F1: právě se testuje v Jerezu

První den byl nejrychlejší Frank Montagny ze stáje Renault, ve středu byl nejlepším mužem dne Ralf Schumacher - Pantano zřejmě požene Jordan před soud - GP Evropy v ulicích Londýna? I to je možné.
Mozaika ze světa F1: právě se testuje v Jerezu

Testování na španělském okruhu v Jerezu

V úterý začalo další třídenní testování ve Španělsku, kde za většinu týmů nastoupili testovací jezdci. První den byl nejrychlejší Frank Montagny ze stáje Renault, který odkroužil 65 kol a to nejlepší zajel v čase 1´17.714. Velice nepříjemné chvilky prožil Luca Badoer, když mu selhaly brzdy a formule nekontrolovatelně vletěla do bariéry. Naštěstí se mu nic nestalo, přesto byl odvezen na preventivní prohlídku do nemocnice. V kokpitu toyoty se představil Jarno Trulli, jeho výsledek však nepatřil mezi nejlepší, na konci dne figuroval na šestém místě.

Výsledky prvního testovacího dne: 1. Montagny (Renault), 2. Gené (Williams), 3. Davidson (BAR), 4. de la Rosa (McLaren), 5. Wurz (McLaren), 6. Trulli (Toyota).

Středeční testování se nejlépe podařilo Ralfovi Schumacherovi, který sice nenajezdil tolik kol, jako jiní jezdci, ale jeho čas byl skoro o sekundu lepší, než v úterý. Z trati vyletěl Jarno Trulli, když jeho toyotě upadlo zadní přítlačné křídlo. Noční můry z Jerezu si pravděpodobně odveze Luca Badoer, když po zmiňované těžké havárii dostal ve středu hodiny. Tentokráte se ale dostal jen do kačírku.

Výsledky druhého testovacího dne: 1. R. Schumacher (Williams, čas: 1´16.847), 2. Wurz (McLaren), 3. Montagny (Renault), 4. de la Rosa (McLaren), 5. Davidson (BAR),  6. Kovalainen (Renault).

Pantano zřejmě požene Jordan před soud

Eddie Jordan, šéf stáje, minulý týden řekl, že s okamžitou platností vypovídá kontrakt s Giorgiem Pantanem. Je všeobecně známo, že Jordan se pohybuje na okraji propasti a má finanční potíže, proto Giorgio musel za své angažmá Eddiemu na začátku roku zaplatit slušné peníze. Vše ale bylo podloženo oboustrannou smlouvou, kterou šéf vyhazovem mladého Pantana zřejmě porušil.

Giorgiův manažér to komentuje slovy: „Nebylo to od týmu fér, nezachovali se profesionálně. Připravujeme žalobu, protože byly porušeny některé body smlouvy, týkající se našich investic a práv.“

GP Evropy v ulicích Londýna?

O tom, že formule se proháněly ulicemi anglického hlavního města Londýny, jsme se zmiňovali již dříve. Současný starosta tohoto evropského velkoměsta, Ken Livingstone, se snaží prosadit návrh o uspořádání GP Evropy v podobném duchu jako jsou závody v Monaku přímo uprostřed města.

Starostova představa je pořádat závody ve městě jen jednou za dva roky. Každý lichý rok by se jela klasická GP Anglie na okruhu v Silverstone a sudé roky by se lidé v Londýně mohli dívat na závody z oken svých domů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Renault Thalia 1,2
Rok výroby: 2007
Stav: 156 314 km
Cena: 56 000 Kč
Renault Megane 1,6
Rok výroby: 2014
Stav: 33 075 km
Cena: 200 000 Kč
Renault Scenic 2
Rok výroby: 2000
Stav: 171 885 km
Cena: 40 000 Kč
Renault Megane 1,9
Rok výroby: 2004
Stav: 168 436 km
Cena: 80 000 Kč
Renault Megane 1,5
Rok výroby: 2010
Stav: 81 661 km
Cena: 135 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků