Mozaika ze světa F1: Pel-Mel informací o dění v F1 během přestávky

Mercedes udělá cokoliv pro vítězství --- Bude Renault v roce 2005 bojovat o titul? --- David Coulthard a jeho možnosti v další sezóně --- Uvidíme Ralfa Schumachera v GP Maďarska?
Mozaika ze světa F1: Pel-Mel informací o dění v F1 během přestávky

Mercedes-Benz udělá cokoliv pro vítězství

Sportovní ředitel Norbert Haug oznámil, že tým bude závodit i za pomínek, že FIA odsouhlasí opatření vedoucí ke snížení nákladů. Podle šéfa Mercedesu není rozpočet rozhodujícím faktorem: "Pokud budeme muset zvýšit rozpočet kvůli dosažení vítězství, bez váhaní to uděláme. Myslím ale, že k rapidnímu zvyšování nákladu v nejbližší době nedojde."

Po GP Německa na Hockenheimu se Haug nechal slyšet, že snížení objemu na 2,4 litrů, snížení otáček a prodloužení životnosti motorů není řešením, které povede k výraznému snížení rozpočtů stájí.

Stáj Renault v boji o titul?

Šéf stáje Flavio Briatore vysvětluje změnu jezdců pro příští sezónu: "S Jarnem Trullim jsme se rozešli ve smíru, mám ohledně jeho odchodu čisté svědomí. Spolupracoval jsem s ním od jeho začátku ve Formuli 3, což už je déle, než 10 let. Dnes je z něj vyzrálý závodník a musí se o sebe postarat sám."

"Náš tým se bude soustředit na Fernanda Alonsa a nově příchozího Fisichellu. Renault má teď konkurenceschopný monopost a já věřím, že angažování Giancarla jen podpoří soutěživost mezi týmovými jezdci. To bude ten správný hnací motor pro stáj, která má teď všechny přepoklady pro boj o mistrovský titul v sezóně 2005," dodává Briatore.

Skotův přestup k Williamsu je zřejmě na spadnutí

David Coulthard letos po devíti letech opustí stáj McLaren. Momentálně je to po Michaleovi Schumacherovi jezdec s největším počtem vítězných GP a závodník s letitými zkušenostmi. Těchto faktů si už dávno všiml šéf stáje Williams, který již angažoval Marka Webera (viz člának: Mozaika ze světa F1: Přestupy jezdců pro rok 2005). Sir Frank Williams měl zájem o Giancarla Fisichellu, ale ten už má jisté angažmá u Renaultu.

Další potencionální pilot monopostu pro rok 2005 je Kanaďan Villeneuve, nic však nenasvědčuje, že by probíhalo nějake jednání o případné smlouvě.

Coulthard má v záloze stále ještě další možnosti, jako jsou volná místa u stáje Sauber nebo Jaguar. Šéf stáje McLaren, Ron Dennis,i nabídl Davidovi post testovacího jezdce, Skot však zatím chce stále závodit.

Ralf Schumacher v GP Maďarská? Lekaři řekli: "NE!"

Lékaři, kteří se starají o rekonvalescenci mladšího z bratrů Schumacherů, nedovolili Ralfovi start v GP Maďarska na Hungaroringu. Dle jeho momentálního zdravotního stavu je možné, že ho neuvidime ani na následující GP v Belgii.

Média a fanoušci ale stále čekají, kdo bude jeho náhradníkem. V této souvislosti se stále mluví o Antoniu Pizzoniovi, vedení ale zatím neřeklo definitivní rozhodnutí. Dalším možným kandidátem pro GP Maďarska je Nick Heidfeld.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Renault Thalia 1,2
Rok výroby: 2007
Stav: 156 314 km
Cena: 56 000 Kč
Renault Megane 1,6
Rok výroby: 2014
Stav: 33 075 km
Cena: 200 000 Kč
Renault Scenic 2
Rok výroby: 2000
Stav: 171 885 km
Cena: 40 000 Kč
Renault Megane 1,9
Rok výroby: 2004
Stav: 168 436 km
Cena: 80 000 Kč
Renault Megane 1,5
Rok výroby: 2010
Stav: 81 661 km
Cena: 135 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků