Mozaika ze světa F1: McLaren touží po vítězství

Spekulace o tom, kdo nahradí zraněného Ralfa Schumachera v GP Německa, skončily. O angažmá si řekl Antonio Pizzonia --- McLaren si cení minulých výsledků, ale v příštím závodě chce bojovat o vítězství --- Renault přiveze do Německa silnější motor.
Mozaika ze světa F1: McLaren touží po vítězství

Druhý jezdec stáje Williams

Spekulace o tom, kdo nahradí zraněného Ralfa Schumachera v GP Německa, skončily. O angažmá v následujícím závodě si totiž řekl Antonio Pizzonia, když byl v posledních dvou testovacích dnech v Jerezu nejrychlejším pilotem F1. Při testováni porazil J. Buttona i Michela Schumachera a těchto výsledků si vedení Williamsu nemohlo nevšimnout. Sir Frank Williams, šéf stejnojmenné stáje už oficiálně potvrdil, že Pizzonia na Hockenheimu nahradí testovacího jezdce M. Geného, který po GP Francie a Anglie předvedl pouze průměrný výkon.

Sám Antonio Pizzonia svoji šanci komentuje slovy: "Mám obrovskou radost. Teď se připravuji a koncentruji pouze na víkendové dění v Německu. Chci pro tým Williams vybojovat nějaké body, doufám, že se mi to podaří."

McLaren touží po vítězství

Po rozsáhlým testech, které tým McLaren prováděl na domácí půdě v anglickém Silverstone, kde testovali K. Räikkönen a D. Coulthard nový monopost MP-19B, vedení pohlásilo, že tým hodlá na Hockenheimu bojovat o vítězství. Druhý tým testoval ve španělském Jerezu, kde A. Wurz a P. de la Rosa jezdili se starší verzí MP-19, ale i tak přinášeli zajímavé poznatky pro tým. Sám Ron Dennis, šef McLarenu říká: "Nový monopost MP-19B byl finančně hodně náročný, vzhledem k již danému rozpočtu na letošní rok. Byla to však jistá výzva, se kterou jsme se rozhodli poprat a musím řici, že druhé místo v GP Anglie je pro mne jistou prohrou."

"Je to sice velký krok dopředu, kde jsme ukázali, že McLarany jsou opět konkurenceschopné, ale my stále musíme velmi usilovně pracovat na dalším zlepšení a neusnout na vavřínech. Na Hockenheimu bychom chtěli zvítězit." Pilot F1 Kimi Räikkonen k tomu dodal: "Náš cíl do konce sezóny je pomýšlet na vítěztví v každém závodě. Jsem s novým McLarenem velmi spokojený, je rychlý a má výbornou aerodynamiku." Důkazem toho bylo jeho Pole Position v GP Anglie, kde záleží opravdu na detailech. Perličkou zůstává výrok jednoho z britských novinářů, který jako velký fanoušek stáje McLaren prohlásil, že pokud tým vyhraje alespoň jediný závod, tak se svlékne do naha a oběhne celý okruh Silverstone jak ho Bůh stvořil.

Renault: do Německa se silnějším motorem

Tým Renault jako výsledek testování a vývoje doveze na Hockenheim vylepšený a silnější motor. Parametry a výkon zůstávají samozřejmě utajeny, vedení se ale nechalo slyšet, že je prý motor postaven přesně pro německý okruh. Ferrari se za jistých podmínek může stát vítězem Poháru konstruktérů. Jejich suverenitu podtrhuje zisk 174 bodů, zatímco druhý tým Renault má pouhých 79 bodů. Kdyby Ferrari dokázalo zajet double (což není nic nemožného) a Renault by si připsal pouhých 5 bodů, mohla by stáj z Maranella slavit ještě před třítýdenní letní přestávkou.

M. Schumacher na tyto počty odpovídá s úsměvem: "Vše je možné, buď se nám to vyjde už v Německu nebo později. Teď už je velmi těžké pro ostatní týmy, aby nás někdo v Poháru kostrukérů ohrozil."

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků