Mozaika ze světa F1: krátce ze zákulisí

Villeneuve popřel smlouvu se Sauberem - FIA rozeslala nová pravidla - BMW ostře protestuje kvůli slabším motorům - Spor o Buttona by měl mít výsledek na konci září -Montoya bude otcem - Pravděpodobně se dočkáme třetího dodavatele pneumatik pro F1
Mozaika ze světa F1: krátce ze zákulisí

Bývalý mistr světa formule 1, Jacques Villeneuve, popřel jakékoliv spekulace o jednání s týmem Sauber. Šéf týmu, Peter Suber, hledá náhradu za odcházejícího Fisichellu, ale médiím sdělil, že to bude někdo mladší, než je Villeneuve. Pro Jacquese se tak šance usednout do kokpitu F1 ještě více zmenšily, protože tým Williams, kam se chtěl Kanaďan vrátit, už angažoval Webbera a Buttona a v BARu to také nevypadá dvakrát nadějně.

***

Začátkem tohoto týdne vypršel čas, který měly týmy Formule 1 na to, aby přišly s alternativním řešením nových pravidel. Jelikož se tak nestalo, technický delegát FIA, Charlie Whiting, rozeslal informace o nových a změněných pravidlech všem technickým ředitelům závodních stájí. Více o chystaných změnách ve starším článku.

***

Proti přechodu z motorů V10 o objemu 3.0 l na 2.4 l V8 ostře protestovala automobilka BMW, která dodává motory pro tým Williams. „Chceme mít silnější stroje v nejprestižnější motoristické soutěži a ne motory výkonem srovnatelné s některými cestovními vozy,“ řekl Burkhard Goeschel z BMW. „Pokud chce FIA snižovat náklady, měla by sáhnout po jiném řešení,“ dodává. Podobné stanovisko zastávají i další výrobci pohonných jednotek, jako je Mercedes-Benz, Toyota a Honda.

***

Do konce září by se měl vyřešit právní spor mezi týmy Williams a BAR o angažmá Jensona Buttona na příští sezónu. Sdružení tří nezávislých právníků Contract Recognition Board bude řešit tento případ. Pokud CRB uzná, že případ spadá do jejich kompetence, bude výsledek brán jako závazný pro obě strany. Je to jedno z pravidel Concordské dohody o všeobecných pravidel závodů formule 1. Sám Jenson Button to komentoval slovy: „BAR není pro mne týmem, se kterým bych chtěl bojovat o titul.“

***

Juan Pablo Montoya se za sedm měsíců stane otcem. Jeho manželka Connie Freydell je v druhém měsíci těhotenství. Zprávu zveřejnila kolumbijská média tento týden.

***

Letošní suverén formule 3000, Vitantonio Liuzzi, si nechal na sebe udělat u týmu Sauber sedačku do monopostu F1. Liuzzi se totiž se zmíněnou stájí zúčastní testování, které začíná 16. září na španělském okruhu v Jerezu.

***

V roce 2007 se možná na scéně Formule 1 objeví třetí výrobce pneumatik, vedle Bridgestone a Michelinu to bude jihokorejská firma Kumho. Zatím se rozběhly předběžné práce s rozpočtem 15 miliónů liber, a pokud celá akce rentabliní, firma hodlá investovat do tohoto projektu až 30 miliónů liber ročně.

bazar

BMW 1 2
Rok výroby: 2005
Stav: 148 656 km
Cena: 160 000 Kč
BMW 5 2
Rok výroby: 2008
Stav: 223 602 km
Cena: 193 000 Kč
BMW X5 3
Rok výroby: 2017
Stav: 7 836 km
Cena: 1 900 000 Kč
BMW X1 2
Rok výroby: 2017
Stav: 7 128 km
Cena: 1 000 000 Kč
BMW 6 3
Rok výroby: 2012
Stav: 63 755 km
Cena: 900 000 Kč
BMW 5 2,5
Rok výroby: 2005
Stav: 256 543 km
Cena: 160 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků