Mozaika ze světa F1: Jordan a Jaguar jsou na prodej

Stáje Jordan a Jaguar mají stejný problém: chybí jim hlavní investor pro další sezónu --- Čeho se můžeme dočkat na okruhu Spa při GP Belgie?
Mozaika ze světa F1: Jordan a Jaguar jsou na prodej

Stáj Jaguar a Jordan jsou na prodej

Když Bernie Ecclestone položil otázku Tonymu Purnellovi, jak to vypadá s jeho týmem pro rok 2005, dostal od šéfa stáje Jaguar váhavou odpověď: „Ještě nevím.“

Důvodem jsou samozřejmě vysoké náklady na provoz a chybí dostatečně silný investor. Spekulace o prodeji celé stáje Jaguar pronikly na veřejnost již dříve, teď se často hovoří o Dieteru Mateschitzovi, majiteli firmy Red Bull, jako o možném investorovi.

Tým Jordan řeší podobné problémy. Pro GP Číny Eddie Jordan sehnal exkluzivního sponzora v podobě firmy Shoulu-Huayuan Co., která se pohybuje na trhu s nemovitostmi, ale jeho největší investor se pomalu rozplývá. Smlouva s arabským šejkem Al Maktoumou, který měl do firmy dodat 70 miliónů euro, se pomalu vytratila z podpisového stolu. Zatím se nedaří shodnout se na dobrých podmínkách pro obě strany.

Čeho se dočkáme v GP Belgie

Tým Williams je prozatím nadmíru spokojen s výkony Antonia Pizzonii. Brazilec tak dostane třetí příležitost i ve Spa, protože zranění Ralfovi Schumacherovi stále nedovolí usednout za volant formule. Sám Pizzonia je spokojen a situaci komentuje slovy: „Na Spa mám vynikající vzpomínky a dobré zkušenosti. V Belgii jsem startoval už ve čtyřech různých formulích.“

V letošním čtrnáctém podniku Formule 1 je možné, že Michael Schumacher získá svůj sedmý titul mistra světa, pokud bude mít po závodě o dva body více než jeho stájový kolega Rubens Barrichello. Do konce šampionátu zbývá pět Velkých cen a rozdíl mezi jezdci je nyní 38 bodů (Schumacher: 120 bodů, Barrichello: 82 bodů). Michael k tomu dodává: „Já mám okruh ve Spa moc rád, tady jsem jel svoji první Velkou cenu, tady jsem poprvé vyhrál GP. Také jsem se nedaleko Spa narodil, takže považuji tento okruh téměř za domácí trať.“

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků