Mozaika ze světa F1: defekty pneumatik Michelin ve Spa

Za defekty pneumatik Michelin může předmět na trati --- Policejní zásah ohrozil budoucnost GP Belgie ve Spa --- Ralf ještě nepojede GP Itálie --- Boj o Buttona ještě nezkončil.
Mozaika ze světa F1: defekty pneumatik Michelin ve Spa

Za defekty pneumatik Michelin může předmět na trati

Celá četa inženýrů a odborníků řešila v neděli ve Spa problém defektů pravých zadních pneumatik Michelin. Pro italské noviny Gazzetta dello Sport komentoval incident jeden z šéfů firmy Michelin: "Byli jsme v neděli na okruhu dlouho do noci a našli jsme malý předmět mezi obrubníkem a trávou v nájezdu do zatáčky Bus stop. Povrch toho předmětu byl začerněný od pneumatik, což svědčí o častém přejíždění. Myslíme si, že tohle byla pravá příčina defektů zadních pneumatik."

Jen pro přehled uvedu, že defekt měl při pátečním tréninku Ryan Briscoe a v nedělním závodě David Coulthard, Jenson Button a Juan Pablo Montoya, což do značně ovlivnilo pořadí na bodovaných místech.

Policejní zásah ohrozil budoucnost GP Belgie ve Spa

Během nedělního závodu vyhnala belgická vojenská policie novináře ze zatáčky La Source. To vyvolalo vlnu emocí u Mezinárodní automobilové federace a celý případ se bude ještě řešit.

FIA u každého okruhu vždy určí místa vhodná a bezpečná pro akreditované fotografy a novináře. Jedno z těchto míst je i v zatáčce La Source, kde se hodně předjíždí i koliduje a proto je tohle místo novináři vyhledáváno pro svou atraktivnost. Při nedělním závodě začala tohle místo policie rychle vyklízet z důvodů, že tam není bezpečno. Než se k celé záležitosti dostal traťový komisař, došlo prý dokonce i k několika potyčkám.

Dle neověřených zdrojů je Mezinárodní automobilová federace je celým incidentem s policií rozhořčena a případ může mít špatný vliv i na celou GP Belgie ve Spa, protože podobné problémy se řešily již v minulosti a stále se opakují.

Ralf ještě nepojede GP Itálie

"Ralf Schumacher nepojede GP Itálie, ani se nezúčastní testování v Monze," řekl tiskový mluvčí týmu Williams. Partnerem pro Juana Pabla Montoyu bude opět Antonio Pizzonia, který si podle vedení stáje vedl výborně ve Spa, kde ho bohužel zradila převodovka a musel tak ze třetího místa ze závodu odstoupit.

Boj o Buttona neště nezkončil

Podle neoficiálních zdrojů nabídl Jensonu Buttonovi tabákový kolos British American Tobacco, majoritní vlastník stáje BAR, ještě více peněz a atraktivnější smlouvu, než jakou prý dostal u Williamsu. BAT se tak snaží udržel si talentovaného pilota za každou cenu. David Richards ale s touhle možností už zřejmě moc nepočítá, ve Spa měl prý schůzku s Davidem Coulthardem, který po sezóně končí u McLarenu, nemá zatím žádné další angažmá a stane se tak volným jezdcem.

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků