Mozaika ze světa F1: defekty pneumatik Michelin ve Spa

Za defekty pneumatik Michelin může předmět na trati --- Policejní zásah ohrozil budoucnost GP Belgie ve Spa --- Ralf ještě nepojede GP Itálie --- Boj o Buttona ještě nezkončil.
Mozaika ze světa F1: defekty pneumatik Michelin ve Spa

Za defekty pneumatik Michelin může předmět na trati

Celá četa inženýrů a odborníků řešila v neděli ve Spa problém defektů pravých zadních pneumatik Michelin. Pro italské noviny Gazzetta dello Sport komentoval incident jeden z šéfů firmy Michelin: "Byli jsme v neděli na okruhu dlouho do noci a našli jsme malý předmět mezi obrubníkem a trávou v nájezdu do zatáčky Bus stop. Povrch toho předmětu byl začerněný od pneumatik, což svědčí o častém přejíždění. Myslíme si, že tohle byla pravá příčina defektů zadních pneumatik."

Jen pro přehled uvedu, že defekt měl při pátečním tréninku Ryan Briscoe a v nedělním závodě David Coulthard, Jenson Button a Juan Pablo Montoya, což do značně ovlivnilo pořadí na bodovaných místech.

Policejní zásah ohrozil budoucnost GP Belgie ve Spa

Během nedělního závodu vyhnala belgická vojenská policie novináře ze zatáčky La Source. To vyvolalo vlnu emocí u Mezinárodní automobilové federace a celý případ se bude ještě řešit.

FIA u každého okruhu vždy určí místa vhodná a bezpečná pro akreditované fotografy a novináře. Jedno z těchto míst je i v zatáčce La Source, kde se hodně předjíždí i koliduje a proto je tohle místo novináři vyhledáváno pro svou atraktivnost. Při nedělním závodě začala tohle místo policie rychle vyklízet z důvodů, že tam není bezpečno. Než se k celé záležitosti dostal traťový komisař, došlo prý dokonce i k několika potyčkám.

Dle neověřených zdrojů je Mezinárodní automobilová federace je celým incidentem s policií rozhořčena a případ může mít špatný vliv i na celou GP Belgie ve Spa, protože podobné problémy se řešily již v minulosti a stále se opakují.

Ralf ještě nepojede GP Itálie

"Ralf Schumacher nepojede GP Itálie, ani se nezúčastní testování v Monze," řekl tiskový mluvčí týmu Williams. Partnerem pro Juana Pabla Montoyu bude opět Antonio Pizzonia, který si podle vedení stáje vedl výborně ve Spa, kde ho bohužel zradila převodovka a musel tak ze třetího místa ze závodu odstoupit.

Boj o Buttona neště nezkončil

Podle neoficiálních zdrojů nabídl Jensonu Buttonovi tabákový kolos British American Tobacco, majoritní vlastník stáje BAR, ještě více peněz a atraktivnější smlouvu, než jakou prý dostal u Williamsu. BAT se tak snaží udržel si talentovaného pilota za každou cenu. David Richards ale s touhle možností už zřejmě moc nepočítá, ve Spa měl prý schůzku s Davidem Coulthardem, který po sezóně končí u McLarenu, nemá zatím žádné další angažmá a stane se tak volným jezdcem.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků