Mozaika ze světa F1: Dallara jako nová stáj?

Timo Glock pojede obě zbývající GP - Silverstone vyškrtnuto z kalendáře GP pro rok 2005 - Liuzzi bude testovacím jezdcem u Ferrari - Sato pojede za BAR i v příštím roce - Firma Dallara chce vstoupit do F1 - GP Turecka, bude nejlepší?
Mozaika ze světa F1: Dallara jako nová stáj?

Německý pilot formule 1, Timo Glock, který jel za tým Jordan Grand Prix v Šanghai, dostal angažmá u stejné stáje i na poslední dva závody této sezóny. Uvidíme jej tedy teď v neděli v GP Japonska a v následné GP Brazílie, posledním závodu tohoto roku.

***

Bernie Ecclestone vzkázal, že příští rok se nepojede GP Velké Británie na okruhu v Silverstone. Vedení okruhu prý nepodepsalo kontrakt pro příští rok v termínu do 30. září 2004 a tím Angličané definitivně ztratili možnost pořádat závody v roce 2005. Ecclestone uvažuje o závodech na Silverstone až v roce 2007, ale s podmínkou přepracované infrastruktury a zmodernizováním okruhu.

***

Vitantonio Liuzzi, šampión formule F3000, podepsal smlouvu s týmem Ferrari, kde bude jezdit jako testovací jezdec. V roce 2006 má už jisté angažmá závodního pilota u týmu Sauber.

***

Dle oficiálního prohlášení stáje BAR bude Takuma Sato závodit za tento tým i v roce 2005. David Richards, šéf stáje, o Satovi řekl, že je s jeho výkony spokojen. Kdo ale bude Satův týmový kolega, to se dozvíme až po rozhodnutí právníků v kauze Button-Williams-BAR.

***

Je vysoce pravděpodobné, že během víkendu se dočkáme představení nové stáje. Italská firma Dallara by měla do závodů nastoupit v roce 2006, již teď usilovně pracuje na přípravách. Je tu i možnost, že právě Dallara koupí stáj Jaguar. V tom případě by bylo možné, že nastoupí již na jaře 2005 do závodů formule1.

***

V příští sezóně formule 1 se v kalendáři Velkých cen objevila i GP Turecka. Stavební práce na kolosálním projektu budou dle plánu dokončeny již koncem tohoto roku. Okruh by měl mít kapacitu 125 000 diváků, dobrou infrastrukturu a Turci vzkazují, že bude nejlepší na světě. Máme se tedy na co těšit.

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků