Mozaika za světa F1: kdo nahradí Ralfa Schumachera?

Před Grand Prix Německa týmy F1 úpěnlivě testují svoje monoposty; jde o poslední šanci otestovat nové komponenty, aerodynamiku aj. --- Z F1 odchází strategické osoby jako Ron Denis nebo Adrian Newey --- Kdo nahradí Ralfa Schumachera u Williamsu?
Mozaika za světa F1: kdo nahradí Ralfa Schumachera?

Testuje se v Monze, Jerezu a Silverstone

Právě probíhá testování monopostů, pneumatik a technických prvků, včetně aerodynamiky hned na třech okruzích: Silverstone (Velká Británie), Jerez (Španělsko) a Monza (Itálie). Jde o poslední šanci otestovat nové komponenty, protože po GP Německa bude mít svět Formule 1 povinnou třítýdenní pauzu, prostor pro pracovní volno všech členů jednotlivých týmů. Po GP Anglie zůstali na okruhu Silverstone jezdci týmu McLaren a za stáj Jordan jezdil Nick Heidfeld. Nejrychlejší z této trojice byl Kimi Räikkönen, odkroužil také nejvíce kol, celkem 95 a dosahl času 1´17.649.

Na pyrenejský poloostrov zamířily týmy Ferrari, Toyota a McLaren. Nejlépe si vedl testovací jezdec stáje Toyota, R. Zonta, který s časem 1´18.597 porazil týmovou dvojku Ferrari, R. Barrichella. V italské Monze jezdil jen L. Badoer, testovací jezdec Ferrari. Odkroužil 51 kol a testoval nove směsi pneumatik a
některé aerodynamické prvky.

Odchody strategických osob

Technický ředitel týmu McLaren-Mercedes Benz, Adrian Newey, oznámil, že se cítí velmi unaven a přemýšlí o konci kariéry v F1. Tento britský konstruktér patří k absolutní špičce inženýrů F1, za svoji karieru, která začala v roce 1987, postavil již šest monopostů, které vyhrály MS. Sám Newey řekl: „Smlouva s McLarenem mi končí až v červenci příštího roku, takže momentálně se plně soustředím na vývoj vozu MP-19B a na nový model MP-20, auto chystané na další sezónu. O dalších krocích života začnu uvažovat až na jaře.“

Klepněte pro větší obrázek Adrian Newey

Komu rovněž končí smlouva u týmu McLaren v roce 2006, je generální ředitel a předseda představenstva, Ron Denis. Sám uvedl, že letos je mu už 57 let a rád by si ještě splnil některé životní cíle, což však prý nejde dohromady s jeho nynější funkcí a pracovní vytížeností.

Klepněte pro větší obrázek Ron Denis

Další klíčová osoba, sir Frank Williams, zakladatel týmu se nechal slyšet, že uvažuje o předání svého postu někomu mladšímu. Komentoval to se slovy: „Myslim, že v naší firmě máme lidi mnohem schopnější, než jsem já. Už jsem začal hledat někoho, kdo mě nahradí. Může se tak stát, že to bude zítra, za měsíc či za rok. Můj čas odchodu se blíží, doufám, že budu natolik rozumný, že ve správný okamžik předám štafetu dál.“

Klepněte pro větší obrázek Sir Frank Williams

Ralf jde k Toyotě, alekdo ho nahradí u Williamsu?

Ralf Schumacher podepsal smlouvu se stájí Toyota na tři roky, jejíž detaily se pochopitelně přísně tají. Podle některých médii si německý pilot příjde až na 20 mil. USD ročně. Kdo jej ale nahradí do konce sezóny a v příštích letech? A kdo bude druhým jezdcem, když Montoya už má smlouvu u McLarenu? V předchozím článku jsem zmínil jména: Marc Gené, J. Villneuve, Mark Webber a G. Fisichella. Pravě poslední jmenovaný k sobě přitáhl poměrně dost pozornosti, když si z posledního místa na startovním roštu v GP Anglie dojel pro dva mistrovské body. Přesná jména zatím nepadla, ale na schůzce mezi Frankem Williamsem a Eddie Jordanem se také hodně mluvilo o Nicku Heidfeldovi. A aby toho nebylo málo, ze hry prý ještě nevypadl ani A. Pizzonia.

bazar

Toyota Land Cruiser 3
Rok výroby: 2004
Stav: 161 758 km
Cena: 330 000 Kč
Toyota RAV 4 2,2
Rok výroby: 2010
Stav: 132 965 km
Cena: 259 000 Kč
Toyota Avensis 2
Rok výroby: 2014
Stav: 130 394 km
Cena: 300 000 Kč
Toyota Aygo 1
Rok výroby: 2006
Stav: 118 684 km
Cena: 75 000 Kč
Toyota Avensis 2
Rok výroby: 2007
Stav: 164 465 km
Cena: 118 000 Kč
Toyota Aygo 1
Rok výroby: 2013
Stav: 69 336 km
Cena: 150 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků