Mozaika F1: Williams má oba jezdce na marodce

Mark Webber dopřává klidu zlomenému žebru, Nick Heidfeld si z testování odnáší pohmožděná záda - Lékaři určí, zda se Montoya zúčastní GP San Marina - Šéfové stájí kritizují dvoukolovou kvalifikaci - Přehled testování tohoto týdne.
Mozaika F1: Williams má oba jezdce na marodce
Seznam kapitol
  1. Krátké zprávy
  2. Přehled testování tohoto týdne

Devět týmů, které stojí v opozici proti FIA, není zcela totožných ve svých názorech. Dokazuje to krok, který udělaly dvě menší stáje, Jordan a Red Bull Racing, když se zřejmě ukáží na dnešním meetingu v Londýně. Svoji účast už dříve potvrdilo Ferrari a spekuluje se, že by se mohl na jednání ukázat i čtvrtý tým. O výsledku setkání FIA a zúčastněných týmů vás budeme samozřejmě informovat.

***

Stáj Williams má v současné době oba jezdce na marodce. Mark Webber dopřává klidu zlomenému žebru, které si přivodil při testování v úvodu sezóny. Jeho kolega, Nick Heidfeld, si při testování tento týden v Barceloně přivodil zranění zad, kvůli velkým bolestem jej vedení Williamsu z testování stáhlo a nařídilo klidový režim.

Oba piloti by měli být do GP San Marina fit, ale pro všechny případy se bude na závod chystat i Antonio Pizzonia.

***

Kolumbijec Juan Pablo Montoya by se měl dle informací stáje McLaren zúčastnit čtvrté letošní GP San Marina. Zda tomu ale opravdu tak bude, ještě není zcela jisté, záležet bude především na Montoyově zdravotním stavu. V Imole by jej zastoupil Rakušan Alex Wurz.

Před závodem v Bahrajnu se Montoya zranil, prý při tenisovém tréninku. Jiné zdroje tvrdily, že kolumbijský pilot měl nehodu na svém motocyklu, nicméně v Bahrajnu jej výborně zaskakoval Pedro de la Rosa a pro McLaren vybojoval čtyři body.

***

Stávající program dvoukolové kvalifikace se nelibí většině šéfů stájí formule 1. Hned osm ředitelů se pustilo do kritiky, že součet časů z obou "ostrých" kol je nepřehledný a není až tak divácky atraktivní, jak se z počátku očekávalo. Uvidíme, zda se pravidla ohledně boje o Pole Position v průběhu šampionátu změní.

Otázka: A jaký je váš názor na dvoukolovou kvalifikaci? Líbí se vám, nebo jste měli raději pouze sobotní jednokolovou bitvu o Pole Position?

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Krátké zprávy
  2. Přehled testování tohoto týdne
Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků