Mozaika F1: Williams má oba jezdce na marodce

Mark Webber dopřává klidu zlomenému žebru, Nick Heidfeld si z testování odnáší pohmožděná záda - Lékaři určí, zda se Montoya zúčastní GP San Marina - Šéfové stájí kritizují dvoukolovou kvalifikaci - Přehled testování tohoto týdne.
Mozaika F1: Williams má oba jezdce na marodce
Seznam kapitol
  1. Krátké zprávy
  2. Přehled testování tohoto týdne

Devět týmů, které stojí v opozici proti FIA, není zcela totožných ve svých názorech. Dokazuje to krok, který udělaly dvě menší stáje, Jordan a Red Bull Racing, když se zřejmě ukáží na dnešním meetingu v Londýně. Svoji účast už dříve potvrdilo Ferrari a spekuluje se, že by se mohl na jednání ukázat i čtvrtý tým. O výsledku setkání FIA a zúčastněných týmů vás budeme samozřejmě informovat.

***

Stáj Williams má v současné době oba jezdce na marodce. Mark Webber dopřává klidu zlomenému žebru, které si přivodil při testování v úvodu sezóny. Jeho kolega, Nick Heidfeld, si při testování tento týden v Barceloně přivodil zranění zad, kvůli velkým bolestem jej vedení Williamsu z testování stáhlo a nařídilo klidový režim.

Oba piloti by měli být do GP San Marina fit, ale pro všechny případy se bude na závod chystat i Antonio Pizzonia.

***

Kolumbijec Juan Pablo Montoya by se měl dle informací stáje McLaren zúčastnit čtvrté letošní GP San Marina. Zda tomu ale opravdu tak bude, ještě není zcela jisté, záležet bude především na Montoyově zdravotním stavu. V Imole by jej zastoupil Rakušan Alex Wurz.

Před závodem v Bahrajnu se Montoya zranil, prý při tenisovém tréninku. Jiné zdroje tvrdily, že kolumbijský pilot měl nehodu na svém motocyklu, nicméně v Bahrajnu jej výborně zaskakoval Pedro de la Rosa a pro McLaren vybojoval čtyři body.

***

Stávající program dvoukolové kvalifikace se nelibí většině šéfů stájí formule 1. Hned osm ředitelů se pustilo do kritiky, že součet časů z obou "ostrých" kol je nepřehledný a není až tak divácky atraktivní, jak se z počátku očekávalo. Uvidíme, zda se pravidla ohledně boje o Pole Position v průběhu šampionátu změní.

Otázka: A jaký je váš názor na dvoukolovou kvalifikaci? Líbí se vám, nebo jste měli raději pouze sobotní jednokolovou bitvu o Pole Position?

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Krátké zprávy
  2. Přehled testování tohoto týdne
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 26 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků