Mozaika F1: Villeneuve má u Sauberu velké mínus

FIA hodlá zpřísnit testy flexibility předního přítlačného křídla. - Peter Sauber: "Villeneuve za manévr v GP Monaka dostal hodně minusové body." - V závodech bude zpřísněno pravidlo o povinné výměně pneumatiky, aby se neopakoval Räikkönenův incident z GP Evropy. - Přehled testování za minulý týden.
Mozaika F1: Villeneuve má u Sauberu velké mínus
Seznam kapitol
  1. Krátké zprávy
  2. Přehled testování za minulý týden

Mezinárodní automobilová federace (FIA) hodlá zpřísnit testy flexibility předního přítlačného křídla. K tomuto kroku došlo na základě několika stížností, podle kterých některé týmy mají příliš flexibilní přítlačná křídla, takže při vyšších rychlostech (na rovinkách) mají vozy menší aerodynamický odpor.

***

Peter Sauber, majitel stejnojmenné stáje, si pozval na osobní pohovor Jacquese Villeneuva a pěkně mu vyčinil za nerozvážný manévr, který předvedl v GP Monaka a tým Sauber tak přišel o pět bodů. Peter Sauber celou situaci komentoval slovy: „Mám malý černý zápisník, do kterého si značím plus a minus body. Villeneuve za manévr v závodu dostal hodně minusové body.“

***

V závodech bude zpřísněno pravidlo o povinné výměně pneumatiky, které bude jezdci signalizováno černou vlajkou s oranžovým kruhem. Mělo by se tak předcházet podobným incidentům, který se stal Räikkönenovi v GP Evropy. Finský jezdec během závodu probrzdil na pravé přední pneumatice plošku a tím se do monopostu přenášely velmi nepříjemné vibrace. Vše vedlo k poškození závěsu kola a utržení kola. V následujících dalších případech bude jezdci máváno zmiňovanou vlajkou a pilot je povinen zajet co nejdříve k mechanikům, kteří mu poškozenou pneumatiku vymění.

Ředitel FIA, Max Mosley, všem týmům vzkázal, že jedna sada pneumatik na celý závod je stále bezpečná. Když má vůz poškozenou pneumatiku, mechanici ji mohou vyměnit, a když i poté nebude monopost v pořádku, má jej vedení stáje odvolat ze závodu.

***

Američan Scott Speed bude řídit třetí monopost týmu Red Bull při pátečních trénincích na Grand Prix Kanady a USA. Speed to komentoval slovy: „Už se moc těším, bude to úžasný pocit jezdit s Formulí 1 před domácím publikem.“ Scott Speed je za posledních 12 let jediným Američanem, který bude řídit vůz F1. Jeho předchůdce, Michael Andretti, jezdil ve Formuli 1 v roce 1993.

***

Stáj Red Bull Racing bude svůj nový monopost pro rok 2006 testovat v aerodynamickém tunelu. Aby se ušetřily náklady, model je postaven v poloviční velikosti. Technický ředitel stáje, Günther Steiner, dále uvedl, že nová sada aerodynamických prvků karosérie se na monopostu objeví již v Magny Cours nebo v Silverstone.

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Krátké zprávy
  2. Přehled testování za minulý týden
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků