Mozaika F1: Villeneuve má u Sauberu velké mínus

FIA hodlá zpřísnit testy flexibility předního přítlačného křídla. - Peter Sauber: "Villeneuve za manévr v GP Monaka dostal hodně minusové body." - V závodech bude zpřísněno pravidlo o povinné výměně pneumatiky, aby se neopakoval Räikkönenův incident z GP Evropy. - Přehled testování za minulý týden.
Mozaika F1: Villeneuve má u Sauberu velké mínus
Seznam kapitol
  1. Krátké zprávy
  2. Přehled testování za minulý týden

Mezinárodní automobilová federace (FIA) hodlá zpřísnit testy flexibility předního přítlačného křídla. K tomuto kroku došlo na základě několika stížností, podle kterých některé týmy mají příliš flexibilní přítlačná křídla, takže při vyšších rychlostech (na rovinkách) mají vozy menší aerodynamický odpor.

***

Peter Sauber, majitel stejnojmenné stáje, si pozval na osobní pohovor Jacquese Villeneuva a pěkně mu vyčinil za nerozvážný manévr, který předvedl v GP Monaka a tým Sauber tak přišel o pět bodů. Peter Sauber celou situaci komentoval slovy: „Mám malý černý zápisník, do kterého si značím plus a minus body. Villeneuve za manévr v závodu dostal hodně minusové body.“

***

V závodech bude zpřísněno pravidlo o povinné výměně pneumatiky, které bude jezdci signalizováno černou vlajkou s oranžovým kruhem. Mělo by se tak předcházet podobným incidentům, který se stal Räikkönenovi v GP Evropy. Finský jezdec během závodu probrzdil na pravé přední pneumatice plošku a tím se do monopostu přenášely velmi nepříjemné vibrace. Vše vedlo k poškození závěsu kola a utržení kola. V následujících dalších případech bude jezdci máváno zmiňovanou vlajkou a pilot je povinen zajet co nejdříve k mechanikům, kteří mu poškozenou pneumatiku vymění.

Ředitel FIA, Max Mosley, všem týmům vzkázal, že jedna sada pneumatik na celý závod je stále bezpečná. Když má vůz poškozenou pneumatiku, mechanici ji mohou vyměnit, a když i poté nebude monopost v pořádku, má jej vedení stáje odvolat ze závodu.

***

Američan Scott Speed bude řídit třetí monopost týmu Red Bull při pátečních trénincích na Grand Prix Kanady a USA. Speed to komentoval slovy: „Už se moc těším, bude to úžasný pocit jezdit s Formulí 1 před domácím publikem.“ Scott Speed je za posledních 12 let jediným Američanem, který bude řídit vůz F1. Jeho předchůdce, Michael Andretti, jezdil ve Formuli 1 v roce 1993.

***

Stáj Red Bull Racing bude svůj nový monopost pro rok 2006 testovat v aerodynamickém tunelu. Aby se ušetřily náklady, model je postaven v poloviční velikosti. Technický ředitel stáje, Günther Steiner, dále uvedl, že nová sada aerodynamických prvků karosérie se na monopostu objeví již v Magny Cours nebo v Silverstone.

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Krátké zprávy
  2. Přehled testování za minulý týden

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

dnes | Jiří Švamberk | 1 příspěvek
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků