Mozaika F1: Valentino Rossi uvažuje o závodech F1

Bridgestone: zadní pneumatika u Schumachera selhala důsledkem poklesu tlaku - Alex Wurz vyletěl při testování z jedné ze zatáček při rychlosti kolem 280 km/h. Z hrůzostrašné havárie vyvázl bez zranění - Dle slov ředitele FIA, Maxe Mosleyho, nebude Toyota potrestána.
Mozaika F1: Valentino Rossi uvažuje o závodech F1

Krátké zprávy

Pneumatikářský gigant, firma Bridgestone, uzavřela analýzu defektů levých kol na monopostu Michaela Schumachera. Zadní pneumatika selhala důsledkem poklesu tlaku, když na trať vyjel Safety car a uvnitř gumy klesla teplota i tlak. Z předního kola unikal tlak, protože se na pneumatiku nanesly nečistoty z trati a způsobily defekt. Ferrari je spokojeno alespoň s tím, že pneumatiky neselhaly opotřebením.

***

Testovací rakouský pilot McLarenu, Alex Wurz, vyletěl z jedné ze zatáček při rychlosti kolem 280 km/h při testování na okruhu Paul Ricard ve Francii. Z hrůzostrašné havárie, kdy vůz narazil do bariéry z pneumatik a byl prakticky zdemolován, vyvázl Wurz bez zranění. McLaren hledá příčinu, vše nasvědčuje na mechanickou chybu vozu.

Po analýze nehody je možné, že za incident, který naštěstí dopadl pro Wurze ještě dobře, mohou zadní pneumatiky od firmy Michelin. Ty byly poslány do laboratoří Michelinu, kde se přišlo na zajímavou věc: pneumatiky se točily obráceným směrem. Došlo k pochybení u mechanika, který gumy nasazoval na ráfek, pneumatiky obul na disk obráceně a tento drobný omyl se mohl stát Wurzovi osudným. Michelin proto v rámci prevence umístí na všechny další pneumatiky jasné označení, kterým směrem se má guma točit.

***

Fernando Alonso, první muž dosavadního pořadí v letošním MS, se v rámci exhibice automobilky Renault proháněl na závodním okruhu v Istanbulu v Turecku. Na celou akci, kde byly k vidění i historické monoposty z let minulých, se přišlo podívat zhruba 20 tisíc diváků. Podobné show předvedl Renault i v ostatních evropských městech, jako je Moskva, Řím, Lyon nebo Madrid.

***

Už dlouho se spekuluje o tom, že několikanásobný šampión MS motocyklů, Ital Valentino Rossi, přezdívaný jako „Doktor“, přestoupí do seriálu Formule 1. Olej to ohně přilil svým prohlášením i Davide Brivio, šéf týmu Yamaha: „Valentino, kterému letos končí smlouva, nám potvrdil jednoleté prodloužení kontraktu, ale na konci roku 2006 by rád přestoupil do závodů z jedné stopy na dvě.“ Zda se bude jednat přímo o Formuli 1 nebo šampionát WRC, to zatím ví jen sám Rossi. V minulém roce měl možnost zkusit si řídit monopost stáje Ferrari a předtím i závodní speciál WRC.

***

Jak jsme vás v předchozím článku informovali, Toyotě hrozilo odebrání 29 bodů za start v úvodních čtyřech Grand Prix bez potřebné licence. Šlo pouze o administrativní chybu a dle slov ředitele FIA, Maxe Mosleyho, nebude Toyota potrestána, protože nešlo o úmyslný podvod.

bazar

Toyota Land Cruiser 3
Rok výroby: 2004
Stav: 161 758 km
Cena: 330 000 Kč
Toyota RAV 4 2,2
Rok výroby: 2008
Stav: 112 219 km
Cena: 202 000 Kč
Toyota RAV 4 2,2
Rok výroby: 2010
Stav: 132 965 km
Cena: 264 000 Kč
Toyota Avensis 2
Rok výroby: 2014
Stav: 130 394 km
Cena: 300 000 Kč
Toyota Aygo 1
Rok výroby: 2006
Stav: 118 684 km
Cena: 75 000 Kč
Toyota Auris 1,2
Rok výroby: 2016
Stav: 22 728 km
Cena: 350 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků