Mozaika F1: Valentino Rossi uvažuje o závodech F1

Bridgestone: zadní pneumatika u Schumachera selhala důsledkem poklesu tlaku - Alex Wurz vyletěl při testování z jedné ze zatáček při rychlosti kolem 280 km/h. Z hrůzostrašné havárie vyvázl bez zranění - Dle slov ředitele FIA, Maxe Mosleyho, nebude Toyota potrestána.
Mozaika F1: Valentino Rossi uvažuje o závodech F1

Krátké zprávy

Pneumatikářský gigant, firma Bridgestone, uzavřela analýzu defektů levých kol na monopostu Michaela Schumachera. Zadní pneumatika selhala důsledkem poklesu tlaku, když na trať vyjel Safety car a uvnitř gumy klesla teplota i tlak. Z předního kola unikal tlak, protože se na pneumatiku nanesly nečistoty z trati a způsobily defekt. Ferrari je spokojeno alespoň s tím, že pneumatiky neselhaly opotřebením.

***

Testovací rakouský pilot McLarenu, Alex Wurz, vyletěl z jedné ze zatáček při rychlosti kolem 280 km/h při testování na okruhu Paul Ricard ve Francii. Z hrůzostrašné havárie, kdy vůz narazil do bariéry z pneumatik a byl prakticky zdemolován, vyvázl Wurz bez zranění. McLaren hledá příčinu, vše nasvědčuje na mechanickou chybu vozu.

Po analýze nehody je možné, že za incident, který naštěstí dopadl pro Wurze ještě dobře, mohou zadní pneumatiky od firmy Michelin. Ty byly poslány do laboratoří Michelinu, kde se přišlo na zajímavou věc: pneumatiky se točily obráceným směrem. Došlo k pochybení u mechanika, který gumy nasazoval na ráfek, pneumatiky obul na disk obráceně a tento drobný omyl se mohl stát Wurzovi osudným. Michelin proto v rámci prevence umístí na všechny další pneumatiky jasné označení, kterým směrem se má guma točit.

***

Fernando Alonso, první muž dosavadního pořadí v letošním MS, se v rámci exhibice automobilky Renault proháněl na závodním okruhu v Istanbulu v Turecku. Na celou akci, kde byly k vidění i historické monoposty z let minulých, se přišlo podívat zhruba 20 tisíc diváků. Podobné show předvedl Renault i v ostatních evropských městech, jako je Moskva, Řím, Lyon nebo Madrid.

***

Už dlouho se spekuluje o tom, že několikanásobný šampión MS motocyklů, Ital Valentino Rossi, přezdívaný jako „Doktor“, přestoupí do seriálu Formule 1. Olej to ohně přilil svým prohlášením i Davide Brivio, šéf týmu Yamaha: „Valentino, kterému letos končí smlouva, nám potvrdil jednoleté prodloužení kontraktu, ale na konci roku 2006 by rád přestoupil do závodů z jedné stopy na dvě.“ Zda se bude jednat přímo o Formuli 1 nebo šampionát WRC, to zatím ví jen sám Rossi. V minulém roce měl možnost zkusit si řídit monopost stáje Ferrari a předtím i závodní speciál WRC.

***

Jak jsme vás v předchozím článku informovali, Toyotě hrozilo odebrání 29 bodů za start v úvodních čtyřech Grand Prix bez potřebné licence. Šlo pouze o administrativní chybu a dle slov ředitele FIA, Maxe Mosleyho, nebude Toyota potrestána, protože nešlo o úmyslný podvod.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků