Mozaika F1: podepsal Räikkönen smlouvu s Ferrari?

Kimi Räikkönen má smlouvu s Ferrari, je to pravda? - Ferrari bude ochotno přistoupit v roce 2006 na omezení testovacích dnů během hlavní sezóny. - Williams přiveze na GP Japonska nové aerodynamické prvky.
Mozaika F1: podepsal Räikkönen smlouvu s Ferrari?

Nedávno po internetu běžela zpráva, že Kimi Räikkönen má smlouvu s Ferrari. Obě smluvní strany tento fakt popřely. Dle německého Autosportu Räikkönen podepsal s Ferrari smlouvu, která nabude platnosti v roce 2007. Příští rok je finský pilot vázán k současnému zaměstnavateli, stáji McLaren. K této nové interpretaci smluvního vztahu se jmenovaní doposud nevyjádřili.

***

Ferrari bude ochotno přistoupit v roce 2006 na omezení testovacích dnů během hlavní sezóny. Hlavním motivem je skutečnost, že pneumatiky Bridgestone bude příští rok obouvat i stáj Williams a Toyota. Letos se na vývoji pneumatik podílela pouze stáj Ferrari; stáje Minardi a Jordan neměly tolik finančních prostředků, aby firmě Bridgestone přinesly potřebná data. Jean Todt upozornil, že žádná smlouva nesmí znevýhodnit Ferrari ve využívání testovací tratě ve Fioranu.

***

Williams přiveze na GP Japonska nové aerodynamické prvky, které by měly pomoci k zisku bodů do hodnocení týmů. Williams je na tom letos celkem špatně, za posledních 9 závodů jezdci získali pouhých 12 bodů. Šestý BAR, který naopak bodoval až v druhé polovině šampionátu, se Williamsu nebezpečně blíží: současný rozdíl je 26 bodů.

***

Majitel koncernu Red Bull a dvou stájí ve formuli 1, Dieter Mateschitz, rozhodl, že základna Minardi zůstane v italské Faenze. "Chceme změnit image stáje a dát šanci novým jezdcům okusit atmosféru závodů formule 1. Rádi bychom rozvíjeli jejich talent tak, jak tomu bylo v Minardi doposud," řekl Mateschitz.

***

Ron Dennis, šéf stáje McLaren, sdělil, že nejdůležitějším cílem je zisk titulu mistra světa pro jezdce. "Pohár konstruktérů je důležitý, avšak naším cílem je dostat naše jezdce do boje o individuální titul. Pokud jej nezískáme, tak jsme nesplnili to, co od závodění očekáváme,“ řekl Ron Dennis. Zisk Poháru konstruktérů ovšem přináší řadu výhod: největší garáž v pit lane, vyšší finanční odměny atd.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků