Mozaika F1: podepsal Räikkönen smlouvu s Ferrari?

Kimi Räikkönen má smlouvu s Ferrari, je to pravda? - Ferrari bude ochotno přistoupit v roce 2006 na omezení testovacích dnů během hlavní sezóny. - Williams přiveze na GP Japonska nové aerodynamické prvky.
Mozaika F1: podepsal Räikkönen smlouvu s Ferrari?

Nedávno po internetu běžela zpráva, že Kimi Räikkönen má smlouvu s Ferrari. Obě smluvní strany tento fakt popřely. Dle německého Autosportu Räikkönen podepsal s Ferrari smlouvu, která nabude platnosti v roce 2007. Příští rok je finský pilot vázán k současnému zaměstnavateli, stáji McLaren. K této nové interpretaci smluvního vztahu se jmenovaní doposud nevyjádřili.

***

Ferrari bude ochotno přistoupit v roce 2006 na omezení testovacích dnů během hlavní sezóny. Hlavním motivem je skutečnost, že pneumatiky Bridgestone bude příští rok obouvat i stáj Williams a Toyota. Letos se na vývoji pneumatik podílela pouze stáj Ferrari; stáje Minardi a Jordan neměly tolik finančních prostředků, aby firmě Bridgestone přinesly potřebná data. Jean Todt upozornil, že žádná smlouva nesmí znevýhodnit Ferrari ve využívání testovací tratě ve Fioranu.

***

Williams přiveze na GP Japonska nové aerodynamické prvky, které by měly pomoci k zisku bodů do hodnocení týmů. Williams je na tom letos celkem špatně, za posledních 9 závodů jezdci získali pouhých 12 bodů. Šestý BAR, který naopak bodoval až v druhé polovině šampionátu, se Williamsu nebezpečně blíží: současný rozdíl je 26 bodů.

***

Majitel koncernu Red Bull a dvou stájí ve formuli 1, Dieter Mateschitz, rozhodl, že základna Minardi zůstane v italské Faenze. "Chceme změnit image stáje a dát šanci novým jezdcům okusit atmosféru závodů formule 1. Rádi bychom rozvíjeli jejich talent tak, jak tomu bylo v Minardi doposud," řekl Mateschitz.

***

Ron Dennis, šéf stáje McLaren, sdělil, že nejdůležitějším cílem je zisk titulu mistra světa pro jezdce. "Pohár konstruktérů je důležitý, avšak naším cílem je dostat naše jezdce do boje o individuální titul. Pokud jej nezískáme, tak jsme nesplnili to, co od závodění očekáváme,“ řekl Ron Dennis. Zisk Poháru konstruktérů ovšem přináší řadu výhod: největší garáž v pit lane, vyšší finanční odměny atd.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků