Mozaika F1: mix zajímavostí týden před GP Austrálie

McLaren má nového sponzora: cigarety West nahradí whisky Johnie Walker - Sauber se přidává na stranu GPWC, Ecclestone a Ferrari stále osamotě v opozici - Za Red Bull pojede v Austrálii Coulthard a Klien - BMW bude dodávat motory i Sauberu...
Mozaika F1: mix zajímavostí týden před GP Austrálie
Seznam kapitol
  1. Nejzajímavější události F1 posledního týdne
  2. Výsledky závěrečného předsezónního testování

Krátké zprávy

West McLaren Mercedes je známou ikonou Formule 1 již řadu let. Letos se tento název změní, důvodem je neprodloužená sponzorská smlouva s výrobcem cigaret, firmou West. Vedení McLarenu ale našlo nového obchodního partnera, společnost Diageo Plc, která vyrábí známou whisky, Johnie Walker. Změna sponzorských log na monopostech by měla proběhnout před 13. závodem letošního roku, tedy před GP Maďarska. Reklama u McLarenu bude firmu Diageo Plc stát necelých 30 mil. dolarů ročně.

***

Sdružení Grand Prix World Championship (GPWC) dostalo důvěru dalšího týmu. Novým členem se stala stáj Sauber, čímž se postavila na stranu Williamsu, BARu, Renaultu, McLarenu, Toyoty a Minardi. V opozici stojí Bernie Ecclestone s novým návrhem Concordské dohody pro roky 2008-2012, kterou podepsal zatím jediný tým: Ferrari. Stranou toho všeho zatím stojí stáj Jordan.

***

Tým Red Bull oficiálně přihlásil do GP Austrálie dvojici jezdců: Coulthard - Klien. Rozhodnutí mezi Christianem Klienem a Vitantoniem Liuzzim vzešlo na dosažených výsledcích v testování v Jerezu, Valencii a Barceloně. Red Bull ale uvažuje o variantě, že bude oba mladé piloty střídat ob závod.

Další zajímavostí nového týmu Red Bull ve Formuli 1 bude vzhled vozů, monopost letošní ročník pojede takřka bez cizích reklam, ponese pouze barvy nápojového koncernu. Christian Horner, šéf stáje Red Bull Racing, k tomu dodal, že auto olepené reklamou vyjadřuje nedostatek finančních prostředků. Rozpočet pro letošní rok má nová stáj rozumný, proto zatím neshání sponzory.

***

Automobilka BMW bude od roku 2006 dodávat své špičkové motory kromě Williamsu ještě jednomu týmu ve Formuli 1. S nabídkou o spolupráci přišly týmy Red Bull a Sauber a automobilka se dle slov Maria Theissena, ředitele BMW, rozhodla pro Sauber.

***

Bridgestone, známý výrobce pneumatik, se těší na GP Austrálie. Vedení si pochvaluje práci celé firmy a svých partnerů ve Formuli 1, stáje Ferrari, Jordan a Minardi. Hlavně Ferrari přes zimu otestovalo bezpočet sad a různých směsí pneumatik, proto se nyní Bridgestone cítí připraven na souboj s konkurenční firmou Michelin.

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Nejzajímavější události F1 posledního týdne
  2. Výsledky závěrečného předsezónního testování
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků