Mozaika F1: M. Schumacher si koupil tryskáč

Toyota po přezkoumání celé situace stáhla odvolání proti penalizaci Ralfa Schumachera. - Renault viní techniku, ne Giancarla Fisichellu. - Juan Pablo Montoya si není stoprocentně jist, že nastoupí do GP Španělska.
Mozaika F1: M. Schumacher si koupil tryskáč

Krátké zprávy

Jak jsme vás minulý týden informovali o penalizaci Ralfa Schumachera, Toyota po přezkoumání celé situace stáhla odvolání proti tomuto rozsudku. Hlavním důvodem byl fakt, že Toyota při analýze celého kritického případu, kdy Ralf zablokoval Nicka Heidfelda, neměla dostatek důkazů, aby při přelíčení celého případu obstála. Osmé místo a jeden světový bod si tak připsal Nick Heidfeld. Kauza ohledně nedodržení hmotnosti monopostu stáje BAR se bude řešit 4. května v Paříži.

***

Po chybě v nedělní kvalifikaci GP San Marina zpytoval svědomí sedminásobný šampión, Michael Schumacher, když řekl své dojmy: "Chybovat je lidské, ale pokud chci vyhrávat, nemůžu si podobné zaváhání dovolit. Zvláště ne o víkendu v Barceloně, kde je velmi těžké někoho předjet. V kvalifikacích bude potřeba se dostat do čela startovního roštu, pak to bude všechno mnohem jednoduší.

***

Šéfinženýr Renaultu, Pat Symonds, se postavil za Giancarla Fisichellu: "Hlavním problémem Giancarla je, že má smůlu, jeho auto nebylo spolehlivé. Stále pracujeme na analýze problému ztráty přítlaku v GP San Marina a věřím, že do tohoto závodního víkendu bude všechno v pořádku. Giancarlo odvádí skvělou práci, tři nedojetí do cíle nejsou jeho chybou, jak by si někdo mohl myslet."

***

Juan Pablo Montoya zatím není stoprocentně jist, zda nastoupí do GP Španělska. Pokud by lékaři nebo vedení týmu usoudilo, že raději počkají s návratem kolumbijského pilota, objevil by se po boku Kimiho Räikkönena rakouský jezdec, Alex Wurz. Ron Dennis, šéf stáje McLaren, vzkázal Montoyovi: "Doufám, že do víkendu budeš fit, potřebujeme tě v kokpitu, ne v garáži."

***

Zpravodaj The Sun zveřejnil zajímavou perličku: Michael Schumacher si pořídil nový tryskový letoun značky Falcon 2000 EX v hodnotě 37 mil. USD, aby mohl být se svojí rodinou co nejčastěji. Letadlo má samozřejmě luxusní výbavu, jako je například postel, vana, DVD přehrávač nebo počítač s možností připojení na internet.

Tip: Pravidelný přehled reportáží ze závodů i ze zákulisí formule 1 najdete zde.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků