Mozaika F1: Häkkinen popřel zprávy o návratu do F1 v barvách BMW

Schumacher je s výběrem Filipeho Massy velmi spokojen. - Häkkinen popřel zprávy o návratu do F1 v barvách BMW. - Intel se zřejmě stane partnerem BARu. - Od letošního září bude mít stáj Red Bull Racing dva aerodynamické tunely.
Mozaika F1: Häkkinen popřel zprávy o návratu do F1 v barvách BMW

Michael Schumacher je s výběrem svého nového kolegy pro rok 2006 velmi spokojen. Poté, co Rubens Barrichello požádal o uvolnění ze služeb italské stáje, vedení Ferrari oslovilo nadějného jezdce, Brazilce Filipeho Massu. Sedminásobný šampión celou akci komentoval slovy: "Filipe si tu šanci zaslouží, je dobrý pilot formule 1 a poslední dobou odvádí skvělou práci. Jeho kvalit jsme si všimli již dříve, talent definitivně prokázal, když pro Ferrari testoval. Nejsme jediní, kdo se o něj zajímal."

***

Světem médií proběhla zpráva, že BMW usiluje o bývalého mistra světa, Miku Häkkinena, pro svůj nový tým. Finský pilot to ale rázně popřel a pro magazín Autosport uvedl: "Nechápu, kde se tato zpráva vzala. Já jsem velmi spokojen s Mercedesem v seriálu závodů DTM." I Häikkinenův manažer, Didier Coton, celou zprávu dementoval a uvedl, že šlo pouze o spekulace.

***

Řada států uzákonila zákaz tabákové reklamy a zatímco monoposty a jezdci zatím odpočívají během letní přestávky, manažeři a obchodníci se mohou strhat. Nadnárodní společnost Intel měla nabídku hned dvou stájí: BAR a McLaren, a dle nejnovějších informací to bude právě BAR, kdo nahradí své logo cigaret za počítačovou ikonu. Jde o strategický krok, protože největší rival Intelu, společnost AMD, již nějakou dobu úspěšně spolupracuje s vozy stáje Ferrari.

***

Od letošního září bude mít stáj Red Bull Racing dva aerodynamické tunely. Tunel v Claphamu byl původně určen pro vojenské účely, poté jej využíval Jaguar Racing a Red Bull se tak stává logickým pokračovatelem. Umístnění zařízení za několik miliónů eur je navíc pouze 30 km od hlavního sídla stáje a je v něm možné testovat modely v 60 procentní velikosti. Vedení Red Bullu je s převzetím velmi spokojeno, ještě letos se tam bude testovat řada karosářských dílů a hlavně monopost pro sezónu 2006.

***

Nizozemský přístav Rotterdam se v neděli převtělil po vzoru Londýna na městský okruh. Reklamní akce stáje Minardi nalákala do ulic zhruba 200 tis. diváků. Christijan Albers a Robert Doornbos se svými hosty předvedli divákům skvělou podívanou na 3,4 km dlouhém okruhu. K vozům Minardi se mimo jiné přidal i Nelson Piquet jun. se starší formulí, hájící barvy legendárního Lotusu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků