Motory Nissan VQ pro rok 2002 opět v desítce nejlepších

Vidlicový šestiválec Nissan VQ byl už poosmé za sebou vybrán editory Ward`s Communications Inc. jako jeden z 10 nejlepších motorů, dostupných na americkém trhu.
Motory Nissan VQ pro rok 2002 opět v desítce nejlepších
Žádný jiný motor přitom dosud neměl tu čest figurovat každý rok na vrcholu žebříčku, sestavovaném redaktory Ward`s Auto World a Ward`s Engine and Vehicle Technology Update.

Sérii VQ tvoří řada zážehových vidlicových šestiválců o objemu 2.0, 2.5, 3.0, a 3.5 litru, vyráběných v nejmodernější továrně Nissanu v japonském Iwaki. VQ motory používají různé osobní a SUV vozy Nissan a Infiniti po celém světě. V Evropě jsou dostupné Klepněte pro větší obrázekdvoulitrové a třílitrové verze motorů VQ v manažerské limuzíně Nissan Maxima QX.

"Nissanův třiapůllitrový motor je silným argumentem pro vyhlášení série VQ nejlepším šestiválcem všech dob," prohlásil Bill Visnic, technický redaktor Ward`s Auto World.

Od zahájení výroby v roce 1995 prošel VQ motor dvěma modernizacemi, které přinesly vyšší výkon a snížily produkci výfukových emisí při udržení vysoké hospodárnosti provozu.

"Zisk této ceny už poosmé v nepřetržité řadě je svědectvím vynikajících kvalit konstruktérů Nissanu, schopných navrhnout nejlepší motor světa a poté ho ještě dále zlepšovat," říká Shigeo Ishida, prezident amerického Nissan Technical Center North America. "Série VQ je měřítkem, posouvajícím svým neustálým vývojem laťku stále dále."

Od příštího roku bude 3,5 litrový motor VQ pohánět nový Nissan Z-car.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků