Motory Nissan VQ pro rok 2002 opět v desítce nejlepších

Vidlicový šestiválec Nissan VQ byl už poosmé za sebou vybrán editory Ward`s Communications Inc. jako jeden z 10 nejlepších motorů, dostupných na americkém trhu.
Motory Nissan VQ pro rok 2002 opět v desítce nejlepších
Žádný jiný motor přitom dosud neměl tu čest figurovat každý rok na vrcholu žebříčku, sestavovaném redaktory Ward`s Auto World a Ward`s Engine and Vehicle Technology Update.

Sérii VQ tvoří řada zážehových vidlicových šestiválců o objemu 2.0, 2.5, 3.0, a 3.5 litru, vyráběných v nejmodernější továrně Nissanu v japonském Iwaki. VQ motory používají různé osobní a SUV vozy Nissan a Infiniti po celém světě. V Evropě jsou dostupné Klepněte pro větší obrázekdvoulitrové a třílitrové verze motorů VQ v manažerské limuzíně Nissan Maxima QX.

"Nissanův třiapůllitrový motor je silným argumentem pro vyhlášení série VQ nejlepším šestiválcem všech dob," prohlásil Bill Visnic, technický redaktor Ward`s Auto World.

Od zahájení výroby v roce 1995 prošel VQ motor dvěma modernizacemi, které přinesly vyšší výkon a snížily produkci výfukových emisí při udržení vysoké hospodárnosti provozu.

"Zisk této ceny už poosmé v nepřetržité řadě je svědectvím vynikajících kvalit konstruktérů Nissanu, schopných navrhnout nejlepší motor světa a poté ho ještě dále zlepšovat," říká Shigeo Ishida, prezident amerického Nissan Technical Center North America. "Série VQ je měřítkem, posouvajícím svým neustálým vývojem laťku stále dále."

Od příštího roku bude 3,5 litrový motor VQ pohánět nový Nissan Z-car.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků