Motory BMW se objeví i v jiných vozech

Německá automobilka BMW chce navázat na svou dřívější praxi, kdy dodávala vybrané motory i jiným automobilkám. V současnosti sice spolupracuje např. s koncernem PSA na vývoji a vyměněné vybraných agregátů, ale do budoucna by mělo vše vypadat ještě trochu jinak.

BMW totiž chce dodávat své motory i dalším automobilkám a tím získat nové odbytiště a tedy i zisky. BMW chce své plány v tomto představit v nejbližších dnech, kdy chce upřesnit o jaké agregáty by mělo jít a s jakými automobilkami by chtělo BMW jednat. Již dopředu lze ovšem vyloučit, že by automobilka nabídla své vrcholné agregáty.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků