Motory 1.5 TSI čeká oficiální svolávací akce. Dotkne se však jen některých kusů

Na škubající motory 1.5 TSI nyní VW reaguje oficiální svolávací akcí. Událost se ale bude týkat jen novějších jednotek.

Na problémový chod motoru 1.5 TSI si majitelé vozů koncernu VW stěžovali už dlouhou dobu. Cukání a škubání při nezahřátém stavu se u přeplňovaného čtyřválce 1.5 TSI s manuální převodovkou však dosud řešilo jen servisní akcí, kdy nebyli majitelé vozů s těmito motory do servisů přímo zváni, ale jisté opravy se dočkali třeba při pravidelné prohlídce. O této akci jsme psali již dříve.

Nyní však web Svolávačky.cz informuje, že problémové motory se přece jen dočkají oficiální svolávací akce. Zákrok se ovšem bude jednat pouze novějších motorů 1.5 TSI EA211evo s výkonem 110 kW a s alternátorem 180A, které byly vyrobeny v květnu a červnu 2019. Majitelé právě těchto jednotek by se měli dočkat dopisu od automobilky k návštěvě servisu.

Motor 1.5 TSI má problém. Svolávací akce neprobíhá, o opravu musíte zažádat

Motor 1.5 TSI má problém. Svolávací akce neprobíhá, o opravu musíte zažádat

U zmíněných nových motorů se podle všeho může kvůli nedostatku točivého momentu při rozjezdu nejen projevit cukání, ale hrozí zde i „chcípnutí“. Z rizika ohrožení bezpečnosti provozu tedy došlo k oficiální „svolávačce“.

Pro vozy Škoda má svolávací akce kódové označení 24EV a bude se týkat modelů Karoq, Superb a Kodiaq. Akce pro Volkswageny má označení 24ER a bude řešit modely Arteon, Passat, Tiguan a Touran. Kód 24EP označuje Seaty, a to modely Ateca a Tarraco. Zasažené modely Audi a jejich kód svolávací akce zatím nebyly zveřejněny.

Povídat si můžete už i se Škodovkou. Asistentka z Boleslavi se jmenuje Laura

Povídat si můžete už i se Škodovkou. Asistentka z Boleslavi se jmenuje Laura

„Podle informací serveru kfz-rueckrufe.de se akce dotkne celosvětově 17.000 vozů Škoda, zatímco VW a Seat svolají po 8.000 vozidel. V Německu musí zpátky do dílny asi 12 500 vozů, z nichž téměř polovina jsou Škodovky,“ dodává web Svolávačky.cz.

Pro majitele starších motorů 1.5 TSI je doporučeno se z vlastní strany informovat v autorizovaných servisech. Úprava softwaru řídicí jednotky by vám měla být provedena, i když jste dříve navštěvovali jiné servisy.

TEST Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI Black Style: Nehodící se škrtněte

Volkswagen Touareg V8 4.0 TDI

Touareg je vlajkovou lodí Volkswagenu, s motorem V8 by se ale dal považovat za takovou vlajkovou loď „na druhou“. Pokud máte o koupi osmiválce zájem, pospěšte si. Brzy totiž nenávratně zmizí z nabídky.

20.  2.  2020 | Jan Mička | 26 příspěvků
Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 21 příspěvků