Motorola pracuje pro německou automobilku Audi

Společnost Motorola získala od německé automobilky Audi zakázku na dodávku telematického systému.
Motorola pracuje pro německou automobilku Audi
Cílem zakázky je poskytnout řidičům automobilů Audi moderní informační řešení, které bude držet krok s nejnovějšími možnostmi v rámci životnosti automobilu. Navíc, za velmi významnou, lze tuto zakázku označit i z pohledu Motoroly.

Ve vozech Audi budeme moci najít komunikační jednotku (Telematics Communications Unit), která slouží jako brána pro informační systém Audi. TCU umožňuje řidičům přístup k telematickým servisním službám, které jsou soustředěny na portálu Audi a k dispozici je i přímý přístup k Internetu. Systém obsahuje i komunikační řešení společnosti Motorola postavené na technologii Java a MOST (Media Oriented Systém Transport).

TCU navíc ve spojení s vestavěným telefonem umožňuje používat i služby založené na GSM či na technologii všeobecných radiofrekvenčních služeb GPRS. TCU umí komunikovat i s přenosnými počítači či zařízeními typu PDA.

Podle vyjádření Mariose Zeniose je společnost Motorola potěšena tím, že získala tuto šestiletou zakázku. „Telematická vize společnosti Audi zahrnuje vestavěné elektronické prvky společnosti Motorola a my jsme rádi, že zákazníci Audi budou moci využívat technologie, na jejichž vývoji se podílíme“ dodává Marios Zenios.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 206 příspěvků