Motor rock show v Březůvkách: holky a mašiny (moto)

V zimě si motorkáři příliš neužijí. O to víc se snaží využít teplých letních měsíců k tomu, aby svůj motocykl pořádně provětrali a také se setkali s ostatními motorkáři nejen z České republiky. Na srazu v Březůvkách se to podařilo a všichni se skvěle bavili.
Motor rock show v Březůvkách: holky a mašiny (moto)
Seznam kapitol
  1. Víkend plný motorek, skvělá zábava, motorky
  2. Fotogalerie motorek, které byly na srazu k vidění

Za normálních okolností byste malou obec Březůvky projeli zřejmě bez povšimnutí. Místní koliba a rybník sice kdysi slibovala skvělé jídlo i koupání, ale v dnešní konkurenci aquaparků na přírodní vodu (v době mého pobytu značně zakalenou) slyší málokdo. Od pátku do neděle (9-11. července) přesto areál praskal ve švech. Vstupní bránu i příjezdové cesty obléhaly početné hloučky lidí, automobilů a hlavně motorek. Po roce si totiž na Březůvkách dali dostaveníčko motorkáři z České republiky, ale i Slovenska na Motor rock show.  

Tip: Fotogalerii motorek naleznete v druhé kapitole tohoto článku

Na průzkum jsem vyrazil době, kdy se většina osazenstva probírala z rušné páteční noci. Už v centru nedalekého Zlína bylo možné vypozorovat, že se něco děje. Proti zvyklostem se jinak ztichlým sobotním městem proháněly desítky motorkářů, nablýskané motocykly stály před cukrárnami a pivnicemi, páry v kožené kombinéze a přilbou v ruce korzovaly ulicemi. Koncentrace motorkářů se ještě zvýšila, když po třinácté hodině projel městem průvod tvořený stovkami motorek. Ten se poté na chvíli zastavil i na zlínském náměstí, potěšil krátce oko příznivce dvou kol a spěchal zpátky na Březůvky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Páka byla spíše zábavná než dramatická

Tady se totiž pomalu rozjížděla zábava. Moderátor AZ Radia Radim Koziel zahodil předsudky a nechal splynout svůj projev s prostředím (kdo Radima viděl, ví, že svým vzhledem s prostředím splynul dokonale a bez sebemenšího snažení). Na takovou akci zábrany nepatří, což Radim očividně věděl, a tak si příležitostně zanadával. Občas schytal ostré slovo některý z motorkářů, nezapomnělo se ani na českou vládu. Naopak v dobrém vzpomínal Radim i dav na Ondřeje Hejmu, který měl na Březůvkách se svou skupinou ještě zazpívat, a dokonce i Sámera Issu ze soutěže Česko hledá superstar.

Kde je Sámer Issa?

Když se ukázalo, že Samer nedorazí, rozhodli se někteří zahnat smutek paintballem. Vždy dvojice větších či menších motorkářů proti sobě namířila pistole a snažila se zbavit toho druhého utrpení. Občas dvojice vyplýtvala tolik kuliček, co dalších 5 párů dohromady, přičemž počet nepřesných zásahů se zvyšoval úměrně s počtem vypitých panáků a piv. Ve finále si to pistolníci rozdali poloautomaty. Svého úkolu se zhostili s takovou vervou, že téměř ustřelili jednomu přihlížejícímu nos. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
I Paintball se nesl v přátelském duchu. O dobrou náladu se staral
i Radim Koziel z AZ Radia

Po paintballu přišla na řadu páka a s ní stejná zábava. Malí, velcí, tlustí i hubení motorkáři se přetlačovali o některou ze zajímavých cen. Až dosud žádná zmínka o motorkách? Nebojte se, to nejzajímavější ze sobotního programu (co se motorek týče) mělo teprve přijít. Populární přetlačování motorek sice letos nemělo tolik účastníku jako minulý rok (ono zbavit se během několika vteřin vzorku nebo si úplně spálit pneumatiku, není žádné terno), ale díváci se určitě nenudili. Motorkář Loprais se svojí obrovskou mašinou (když mě zastřelíte, nevzpomenu si, co to bylo) rozdrtil úplně všechny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Spousta účastníků se sjela na místo až v sobotu --- Kolem areálu
kroužila i taková krásná Amerika --- K motorkám patří i krásné ženy

Zábava potom proudila dál a nadále se stupňovala. Večer zazpíval frontmann kapely Žlutý pes a předseda poroty superstar Ondřej Hejma, zcela nečekaně se objevil i Lou Fanánek a chladný večer rozpálily vyvinuté účastnice soutěže Miss mokré tričko i veliký ohňostroj. Kdo měl dostatek sil, užíval si báječné atmosféry celou noc. V neděli přišlo vystřízlivění (ve všech ohledech) a návrat domů. Když jsem Březůvky opouštěl, cítil jsem zvláštní úzkost. Ačkoliv jsem vždy tíhl spíše k automobilům, začal jsem po těch několika hodinách na Březůvkách uvažovat, zda jsem nevolil špatně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hrdý majitel u své Hondy CBR rád zapózoval

K těmto úvahám mě přitom nepřivedl pouze skvělý pocit z jízdy (splynutí se strojem, kdy si vychutnáváte každý metr), ale i přátelská a velmi početná komunita motorkářů a v neposlední řadě atmosféra celé akce. Už jsem projel mnoho automobilových srazů, ale takovou zábavu jsem na žádném nezažil (možná jsem měl prostě smůlu). 

A co motorky?

Ano, vím. Zatím jsem toho o samotných motorkách mnoho nenapsal. Kdybych měl však vyjmenovat všechny značky a typy, které byly na Březůvkách k vidění, četli byste článek týden. Pro tyto účely poslouží lépe obsáhlá fotogalerie a video, které jsem na Motor rock show pořídil. Ale přece. Na své si přišli příznivci čistokrevných supersportů i odhalených naháčů či chopperů, ze značek byla zastoupena nejčastěji Honda, Yamaha, Suzuki a Kawasaki, nechyběl tu ani Harley Davidson a mnohé další.

Následující kapitola
Seznam kapitol
  1. Víkend plný motorek, skvělá zábava, motorky
  2. Fotogalerie motorek, které byly na srazu k vidění
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků