Velká cena Brna 2020 přinese omezení provozu. Policistů ale bude méně než obvykle

Velká cena České republiky se dnes rozjela prvními tréninky. Až do neděle počítejte s omezením provozu poblíž Masarykova okruhu a novinkami souvisejícími s epidemií čínské chřipky.

V souvislosti s letošní Grand prix České republiky očekávejte omezení provozu poblíž Masarykova okruhu. Podle Leoše Tržila, ředitele jihomoravské policie, bude od dnešního dne až do neděle uzavřena silnice mezi městskou částí Brno-Žebětín a obcí Ostrovačice. Objízdná trasa povede přes obec Veselka, uzavřenou částí projedou podle informací ČTK pouze řidiči s povolením. Na místě budou pořadatelé i dopravní policisté, pořádková policie bude mít na starosti okolí areálu Masarykova okruhu.

MotoGP Brno 2020: Termín, vstupenky, program závodního víkendu

MotoGP Brno 2020: Termín, vstupenky, program závodního víkendu

Letošní Velká cena se kvůli epidemii koronaviru pojede bez diváků, což se podepsalo i na snížení počtu policistů v okolí areálu. Podle ČTK policie místo obvyklých 2000 směn obslouží 300 směn. Z celkového počtu 2000 lidí v areálu bude asi 1200 členů závodních týmů, což je dle ředitelky Automotodromu Brno Ivany Ulmanové asi polovina obvyklého počtu. S výjimkou závodníků při závodech v areálu platí povinnost nosit roušky, před branou budou zároveň probíhat testy na nemoc Covid-19.

MotoGP Brno 2019: Galerie nejhezčích fotek ze všech nedělních závodů  

MotoGP Brno 2019: Galerie nejhezčích fotek ze všech nedělních závodů  

Podle primátorky Brna Markéty Vaňkové bylo na letošní Velkou cenu České republiky prodáno více než 22.000 vstupenek. Budou platit i příští rok, kdo by se ale nemohl či nechtěl nadcházejícího ročníku závodu zúčastnit, může nejpozději do 11. září požádat o vrácení vstupenek prostřednictvím tohoto formuláře. Termín konání Grand Prix České republiky 2021 bude zveřejněn během podzimu.

Toto je nový válečník z Brna. Zetor Gerlach se nezastaví před ničím

Toto je nový válečník z Brna. Zetor Gerlach se nezastaví před ničím

Průběh Velké ceny České republiky můžete sledovat na našem webu MotoGPsport.cz. Kolotoč se roztočil dnes ráno tréninky tříd Moto3, Moto2 i MotoGP, v sobotu 8. srpna proběhnout další tréninky a dvě kola kvalifikace a na neděli jsou tradičně v plánu hlavní závody. V 11:00 vyrazí na trať jezdci kubatury Moto3, v 12:20 začíná závod třídy Moto2 a v 14:00 všechno završí závod královské třídy MotoGP, letos bez mistra světa Marca Márqueze, který nemohl nastoupit kvůli zranění, které si přivodil v Jerezu. České barvy bude ve třídě Moto3 hájit Filip Salač, který v prvním pátečním tréninku skončil 20.

Zdroj: ČTK, MotoGPsport

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

dnes | Jiří BaborskýOndřej Mára | 27 příspěvků
Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

17.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků