MotoGP Brno 2020 pohledem špičkového fotografa: Vedro, roušky i smolař Salač

Letošní Velká cena České republiky je definitivně minulostí. Abyste na ni jenom tak nezapomněli, připravili jsme výběr snímků fotografa Václava Dušky mladšího, který se v areálu Automotodromu Brno pohyboval už od minulého čtvrtka.

Nad letošní Velkou cenou České republiky dlouho visel otazník, organizátorům se však  nakonec podařilo dohodnout s Dornou a závod se jel i navzdory aktuální epidemiologické situaci. Sice bez diváků a s omezeným počtem lidí v areálu brněnského Automotodromu, ale přece.

Prohlédněte si zákulisí Grand Prix ČR. V boxech je mrtvo, jsou povinné roušky

Prohlédněte si zákulisí Grand Prix ČR. V boxech je mrtvo, jsou povinné roušky

Po celý uplynulý víkend jsme vás na webu MotoGPsport.cz informovali o výsledcích tréninků, kvalifikací i hlavních závodů. V Moto3 si pro svou premiérovou výhru dojel Ital Dennis Foggia, v Moto2 vybojoval Enea Bastianini druhou výhru v řadě a dostal se do vedení šampionátu, a v MotoGP se radoval Brad Binder, jehož triumf byl zároveň prvním vítězstvím pro KTM v MotoGP.

Márquez v Brně nepojede, nahradí jej Bradl

Márquez v Brně nepojede, nahradí jej Bradl

Během víkendu jsme přinesli kompletní výsledkový servis, ale také celou řadu krásných fotografií, které na brněnském Automotodromu pořídil špičkový fotograf Václav Duška mladší. Od čtvrtka do neděle nahrál více než tisíc upravených fotek, z nichž některé jsme použili do galerie. Jde o průřez víkendem, můžete si tedy prohlédnout nejen nádherné stroje v akci, ale zákulisí, opatření proti šíření čínské chřipky či samotné jezdce a členy týmu tak, jak je možná neznáte.

Valentino Rossi se snaží jít příkladem. Jeho dar pomůže v boji pro koronaviru

Valentino Rossi se snaží jít příkladem. Jeho dar pomůže v boji pro koronaviru

Jediným českým zástupcem v poli byl Filip Salač závodící v třídě Moto3. Během víkendu se potýkal s technickými problémy (tlumič řízení, brzdy) a všechno zakončil posledním místem v nedělním závodě. Snad si spraví chuť příští týden v Rakousku na okruhu Spielberg, kam se kolotoč MotoGP v následujících dnech přesune.

Foto: Václav Duška mladší

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků