ŘSD omezí údržbu dálnic během Velké ceny Brna. Chce zajistit plynulý provoz

Mnohé řidiče cestující na víkendovou Velkou cenu Brna určitě potěší, že se ředitelství silnic a dálnic pokusí omezit práce na vytížených úsecích.

Doprava během závodního víkendu motocyklové Velké ceny Brna bude v okolí města i okruhu tradičně silně vytížena. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) proto nyní uvádí, že v tomto období nebude na svých spravovaných úsecích provádět žádné práce údržby, jejichž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů.

Určité zachování plynulosti dopravy tak chce ŘSD zajistit na částech dálnic D1, D2, D35, D46, D52. Stav omezení údržby přitom platí již od pátku 2. 8. do neděle 4. 8., a to vždy v čase mezi 8 až 21 hodinou.

Chystáte se na letošní MotoGP Brno? Zde je program závodního víkendu!

Chystáte se na letošní MotoGP Brno? Zde je program závodního víkendu!

ŘSD však upřesňuje, že se opatření nevztahuje na dlouhodobé uzavírky a na operativní zajištění dopravních nehod nebo havárií. Dlouhodobými uzavírkami přitom myslí i části modernizace D1, takže některé úseky dálnice budou i přesto fungovat ve stavu zúžení a snížené povolené rychlosti, kde budou dopravu nadále hlídat radary.

S vytíženou dopravou se v okolí Brna počítá rovněž s větším počtem policejních hlídek. Národní dopravní informační centrum pak bude neustále sledovat dopravní situaci a podávat o ní aktuální informace. V neustálé pohotovosti budou připraveny i odtahové služby, aby mohly v případě dopravní nehody ihned zasáhnout.

Co se děje s Valentinem Rossim? V MotoGP má letos nejhorší sezónu kariéry

Co se děje s Valentinem Rossim? V MotoGP má letos nejhorší sezónu kariéry

ŘSD řidičům nabízí před cestou na Velkou cenu Brna stránky www.dopravniinfo.cz, kde jsou nonstop dostupné aktuální dopravní informace. K dispozici je také bezplatná dálniční asistenční služba. Asistenční služba je zajišťována pracovníky ŘSD a funguje 24 hodin denně.

Na asistenční službu se můžete obrátit v případě jakýchkoliv potíží, příjezd vozidla i zásah na místě, kterým bude zajištěna plynulost a bezpečnost provozu, je zcela zdarma. Dojezdový čas je do cca 20 minut. Řidiči se mohou na asistenční službu obrátit také s dotazem na aktuální dopravní situaci. Vše na čísle 800 280 281.

Velkou cenu Brna budeme během celého víkendu sledovat online. Aktuální zpravodajství přímo z místa najdete na MotoGPsport.cz!

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků