Motocykly, GP Číny: výsledky všech kubatur a pořadí MS

Letošní Grand Prix Číny zastihl silný déšť a pořádně zamíchal pořadím ve všech kubaturách. Ve 125 ccm zvítězil Pasini, v 250 ccm byl první Stoner a v MotoGP dominoval Rossi. Naši jezdci také bodovali: Pešek dojel devátý, Smrž dvanáctý.

Poznámka: Obrázky s výsledky jsou z webu MotoGP.com

Tip: přečtěte si výsledky GP Portugalska, kde se český tým Elit zásluhou jezdce Luthiho dostal až na stupně vítězů.

125 ccm

Pátek - Fabrizio Lai s hondou zajel nejlépe páteční kvalifikaci, Thomas Luthi dojel na 7. místě, osmnáctý byl Lukáš Pešek a třicátý Karel Abrahám.

Sobota - Pole Position vybojoval Mika Kalio s motocyklem KTM. První řadu uzavírá skvělým 4. místem Thomas Luthi, náš Lukáš Pešek si hodně polepšil a zítra odstartuje ze 7. pozice. Karel Abrahám se do závodu kvalifikoval na 29. místě.

Závod - V závodě nejslabší kubarury zvítězil na cílové čáře Mattia Pasini před Fabrizio Laiem rozdílem pouhých +0,065 s. Za český tým Elit zajel vynikající výsledek Thomas Luthi, v cíli byl čtvrtý. Lukáš Pešek dojel na devátém místě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
1. kvalifikace  ---  2. kvalifikace  ---  Postavení na startu  ---  Výsledky závodu

250 ccm

Pátek - První kvalifikaci vyhrál Casey Stoner se strojem Aprilia, náš Jakub Smrž dojel na 15. příčce a Radomil Rous byl sedmnáctý.

Sobota - Do nedělního závodu odstartuje z prvního místa Casey Stoner, Jakub Smrž spolu s Radomilem Rousem vybojovali 19. respektive 20. místo.

Závod - Casey Stoner vytěžil z Pole Position vítězství v GP Číny, druhý byl Dovizioso a třetí dojel de Puniet. Jakub Smrž za dvanácté místo ukořistil další 4 body do průběžného hodnocení MS.

MotoGP

Pátek - První měřený trénink patřil jezdcům se stroji Honda, nejlepší čas zajel Nicky Hayden. V druhém měření sil všechny překvapil bývalý světový šampión, Američan Kenny Roberts.

Sobota - Pole Position získal dobrým výkonem Španěl Sete Gibernau, v první řadě jej doplní Melandri a Capirossi. Úřadující mistr světa skončil v kvalifikaci na 6. místě, Biaggi je až čtrnáctý.

Závod - Celý závod se jel za deště, kde se během úvodních dvou kol dostal do čela bývalý Mistr světa, Kenny Roberts, a jeho nasazeného tempa se držel akorát Valentino Rossi. Robertsova suzuki ale nedojela ani do poloviny závodu a stroj se porouchal. Rossi zůstal v čele osamocen a dojel si pro letošní druhé vítězství. Vynikající stíhací jízda Oliviera Jacquese nakonec přinesla francouzskému jezdci druhé místo a Sete Gibernau přišel o stupně vítězů v posledním kole, když jej předjel týmový kolega Marco Melandri.

1. měřený trénink  ---  2. měřený trénink --- kvalifikace  ---  ---  Výsledky závodu