Mosler staví ještě rychlejší MT900 GTR

Vozy Mosler MT900 GTR jsou uznávanými po celém světě. Možná je to i proto, že vozy se účastní mnoha automobilových soutěží po celém světě, a tak není divu, že mezi příznivci motorsportu si našly mnoho fanoušků.

Není pochyb o tom, že Mosler staví skutečně rychlá auta. Jenomže teď chce zajít ještě dál. V současnosti pracuje na vozu MT900 GTR XX, který by se měl světu představit již za dva měsíce. Místo původních 600 koní výkonu sedmilitrového osmiválce bude na zadní kola putovat plných 620 koní. To bude stačit na pokoření stovky za tři sekundy, hranici 200 km/h pokoří již za neskutečných 8,7 sekundy.

Za tak výbornou dynamiku může vůz vděčit především velmi nízké hmotnosti. Inženýrům z Mosleru se podařilo ušetřit na převodovce 10 kg, své udělaly i lehčí keramické brzdy se šestipístkovými třmeny a titanový výfuk uspořil dalších 5,5 kg. Mnoho dílů karoserie z uhlíkových vláken a lehčí sedačky tak přispěly k celkovému odlehčení o fantastických 150 oproti standardnímu GTR – to znamená, že XX bude mít pohotovostní hmotnost jen kolem 1200 kg.

Klepněte pro větší obrázek
Mosler MT900 GTR

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků