Mosler staví ještě rychlejší MT900 GTR

Vozy Mosler MT900 GTR jsou uznávanými po celém světě. Možná je to i proto, že vozy se účastní mnoha automobilových soutěží po celém světě, a tak není divu, že mezi příznivci motorsportu si našly mnoho fanoušků.

Není pochyb o tom, že Mosler staví skutečně rychlá auta. Jenomže teď chce zajít ještě dál. V současnosti pracuje na vozu MT900 GTR XX, který by se měl světu představit již za dva měsíce. Místo původních 600 koní výkonu sedmilitrového osmiválce bude na zadní kola putovat plných 620 koní. To bude stačit na pokoření stovky za tři sekundy, hranici 200 km/h pokoří již za neskutečných 8,7 sekundy.

Za tak výbornou dynamiku může vůz vděčit především velmi nízké hmotnosti. Inženýrům z Mosleru se podařilo ušetřit na převodovce 10 kg, své udělaly i lehčí keramické brzdy se šestipístkovými třmeny a titanový výfuk uspořil dalších 5,5 kg. Mnoho dílů karoserie z uhlíkových vláken a lehčí sedačky tak přispěly k celkovému odlehčení o fantastických 150 oproti standardnímu GTR – to znamená, že XX bude mít pohotovostní hmotnost jen kolem 1200 kg.

Klepněte pro větší obrázek
Mosler MT900 GTR

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků