Mosler staví ještě rychlejší MT900 GTR

Vozy Mosler MT900 GTR jsou uznávanými po celém světě. Možná je to i proto, že vozy se účastní mnoha automobilových soutěží po celém světě, a tak není divu, že mezi příznivci motorsportu si našly mnoho fanoušků.

Není pochyb o tom, že Mosler staví skutečně rychlá auta. Jenomže teď chce zajít ještě dál. V současnosti pracuje na vozu MT900 GTR XX, který by se měl světu představit již za dva měsíce. Místo původních 600 koní výkonu sedmilitrového osmiválce bude na zadní kola putovat plných 620 koní. To bude stačit na pokoření stovky za tři sekundy, hranici 200 km/h pokoří již za neskutečných 8,7 sekundy.

Za tak výbornou dynamiku může vůz vděčit především velmi nízké hmotnosti. Inženýrům z Mosleru se podařilo ušetřit na převodovce 10 kg, své udělaly i lehčí keramické brzdy se šestipístkovými třmeny a titanový výfuk uspořil dalších 5,5 kg. Mnoho dílů karoserie z uhlíkových vláken a lehčí sedačky tak přispěly k celkovému odlehčení o fantastických 150 oproti standardnímu GTR – to znamená, že XX bude mít pohotovostní hmotnost jen kolem 1200 kg.

Klepněte pro větší obrázek
Mosler MT900 GTR

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků