Morgan slaví vítězství na Le Mans limitovanou edicí modelu Plus Four. Některé prvky použil poprvé

Vítězství na 24 Le Mans v roce 1962 je dosud největším úspěchem britského tradičního výrobce sportovních vozů. Šedesátileté výročí se rozhodl oslavit limitovanou edicí s netradičními prvky.

Píše se rok 1962 a Morgan Plus 4 SuperSports přiváží do boxů vítězství v kategorii dvoulitrových motorů slavného závodu 24 hodin Le Mans. Závodní vůz tehdy ujel 3541 kilometrů s průměrnou rychlostí 151 km/h. Šedesáté výročí svého největšího úspěchu slaví automobilka spolu se zákazníky, kteří si mohou koupit jedinečný odkaz na tuto radostnou chvíli.  Z továrny v Malvern vyjede přesně šedesát kusů Plus Four v limitované edici LM62.

Asi není těžké uhodnout, odkud fabrika vzala při návrhu inspiraci. Vůz nese tradiční zelený odstín, který najdeme i na rámu čelního okna a předních světlech. Specialitou jsou stříbrně lakovaná drátěná kola, závodní víčko nádrže a černě lakované koncovky sportovního výfukového systému. Celkový dojem dotváří tematický polep s číslem 29 a plaketky „LM62“. Vůbec poprvé se na Morganu Plus Four objevuje bílá pevná střecha.  

V interiéru si cvičené oko všimne plakety s výrobním pořadovým číslem a logo edice dále nesou poutka dveří a opěrky hlavy. Palubní desku zdobí dřevěný dekor „Tawny“ a volant s lakovaným středem, který tvoří elegantní kontrast ke gumovým kobercům s vinylovým lemováním. Komfort na dlouhých cestách zajišťují anatomická sedadla vybavená vyhříváním.

Nároční zákazníci si mohou připlatit za fotografickou dokumentaci výroby vozu a sadu doplňků „LM62“. Ta obsahuje speciální kryty středů kol, volant Moto-Lita, pásky na světla a chromované interiérové zrcátko.

Automobilka pro limitovanou edici zvolila dvoulitrový čtyřválec BMW o výkonu 190 kW a 400 Nm točivého momentu. K dispozici je šestistupňová manuální převodovka, nebo osmistupňový automat. S ním to Plus Four zvládne z klidu na 100 km/h za 4,8 sekundy a následně pokračuje až na 240 km/h. Vzhledem k produkci do celého světa je samozřejmostí levostranná i pravostranná konfigurace řízení.  

Objednávky jsou nyní otevřeny a novinka startuje na ceně 2.323.000 Kč (78.995 liber).

Morgan

Morgan Motor Company je britská rodinná automobilka. V jejím vedení je nyní vnuk zakladatele H. F. S. Morgana.

Morgan je typický ruční výrobou, poměrně dlouhými čekacími lhůtami a také tradičním retro-vzhledem svých vozů.

Morgan 3 Wheeler • Morgan Plus 4 • Morgan Plus 6 • Morgan Plus 8

Diskuze (1) Další článek: Travis Pastrana odhalil bestii pro video Gymkhana. Zůstal věrný Subaru, tentokrát potěší klasiky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,