Morgan příští rok uvede nový sporťák. Má být nejrychlejší v historii

Říkají mu Wide Body a má být důležitým krokem v portfoliu malosériové automobilky.

Automobilka Morgan stále připomíná moderní motoristickou pohádku. Malinká nezávislá společnost má odvahu a navíc dále rozšíří své portfolium. Vedle ryze retro strojů vždy nabízeli také modernější pojetí typu modelů Aero. Široce rozkročený sporťák chystají pro příští rok úplně nový.

Pojmem úplně nový rozumějte hliníkovou, dvakrát tužší platformu a nové pohonné ústrojí, které v Morganu ještě nepoužili. Příští rok totiž Britové ukončí instalaci osmiválců BMW N62 pro Aero 8 a Plus 8. Říká se, že nástupcem má být neupřesněný dvakrát přeplňovaný šestiválec.

Elektrická tříkolka Morgan nečekaně končí. Britové budou vracet zálohy

Elektrická tříkolka Morgan nečekaně končí. Britové budou vracet zálohy

Novinka podle zástupců automobilky nemá být přímým nástupcem futuristického Aero 8. Ten má být v dalších letech nahrazen jiným vlajkovým modelem. "Příští roky budou výsledkem dlouhého procesu vývoje. Nemůžeme se dočkat, až se o největší technologické úsilí naší společnosti podělíme s našimi zákazníky," láká Graham Chapman, technický ředitel Morganu.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků