Morgan příští rok uvede nový sporťák. Má být nejrychlejší v historii

Říkají mu Wide Body a má být důležitým krokem v portfoliu malosériové automobilky.

Automobilka Morgan stále připomíná moderní motoristickou pohádku. Malinká nezávislá společnost má odvahu a navíc dále rozšíří své portfolium. Vedle ryze retro strojů vždy nabízeli také modernější pojetí typu modelů Aero. Široce rozkročený sporťák chystají pro příští rok úplně nový.

Pojmem úplně nový rozumějte hliníkovou, dvakrát tužší platformu a nové pohonné ústrojí, které v Morganu ještě nepoužili. Příští rok totiž Britové ukončí instalaci osmiválců BMW N62 pro Aero 8 a Plus 8. Říká se, že nástupcem má být neupřesněný dvakrát přeplňovaný šestiválec.

Elektrická tříkolka Morgan nečekaně končí. Britové budou vracet zálohy

Elektrická tříkolka Morgan nečekaně končí. Britové budou vracet zálohy

Novinka podle zástupců automobilky nemá být přímým nástupcem futuristického Aero 8. Ten má být v dalších letech nahrazen jiným vlajkovým modelem. "Příští roky budou výsledkem dlouhého procesu vývoje. Nemůžeme se dočkat, až se o největší technologické úsilí naší společnosti podělíme s našimi zákazníky," láká Graham Chapman, technický ředitel Morganu.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků