Morgan příští rok uvede nový sporťák. Má být nejrychlejší v historii

Říkají mu Wide Body a má být důležitým krokem v portfoliu malosériové automobilky.

Automobilka Morgan stále připomíná moderní motoristickou pohádku. Malinká nezávislá společnost má odvahu a navíc dále rozšíří své portfolium. Vedle ryze retro strojů vždy nabízeli také modernější pojetí typu modelů Aero. Široce rozkročený sporťák chystají pro příští rok úplně nový.

Pojmem úplně nový rozumějte hliníkovou, dvakrát tužší platformu a nové pohonné ústrojí, které v Morganu ještě nepoužili. Příští rok totiž Britové ukončí instalaci osmiválců BMW N62 pro Aero 8 a Plus 8. Říká se, že nástupcem má být neupřesněný dvakrát přeplňovaný šestiválec.

Elektrická tříkolka Morgan nečekaně končí. Britové budou vracet zálohy

Elektrická tříkolka Morgan nečekaně končí. Britové budou vracet zálohy

Novinka podle zástupců automobilky nemá být přímým nástupcem futuristického Aero 8. Ten má být v dalších letech nahrazen jiným vlajkovým modelem. "Příští roky budou výsledkem dlouhého procesu vývoje. Nemůžeme se dočkat, až se o největší technologické úsilí naší společnosti podělíme s našimi zákazníky," láká Graham Chapman, technický ředitel Morganu.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků