Morgan příští rok uvede nový sporťák. Má být nejrychlejší v historii

Říkají mu Wide Body a má být důležitým krokem v portfoliu malosériové automobilky.

Automobilka Morgan stále připomíná moderní motoristickou pohádku. Malinká nezávislá společnost má odvahu a navíc dále rozšíří své portfolium. Vedle ryze retro strojů vždy nabízeli také modernější pojetí typu modelů Aero. Široce rozkročený sporťák chystají pro příští rok úplně nový.

Pojmem úplně nový rozumějte hliníkovou, dvakrát tužší platformu a nové pohonné ústrojí, které v Morganu ještě nepoužili. Příští rok totiž Britové ukončí instalaci osmiválců BMW N62 pro Aero 8 a Plus 8. Říká se, že nástupcem má být neupřesněný dvakrát přeplňovaný šestiválec.

Elektrická tříkolka Morgan nečekaně končí. Britové budou vracet zálohy

Elektrická tříkolka Morgan nečekaně končí. Britové budou vracet zálohy

Novinka podle zástupců automobilky nemá být přímým nástupcem futuristického Aero 8. Ten má být v dalších letech nahrazen jiným vlajkovým modelem. "Příští roky budou výsledkem dlouhého procesu vývoje. Nemůžeme se dočkat, až se o největší technologické úsilí naší společnosti podělíme s našimi zákazníky," láká Graham Chapman, technický ředitel Morganu.

Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 33 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 65 příspěvků
Minitest Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (133 kW): Tak trochu ve stínu

Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (minitest)

Pustit se do boje ve střední třídě s benzinovou jedna-šestkou už v dnešní době není nic neobvyklého. Jak si vede Peugeot 508 se slabším zážehovým motorem?

12.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 41 příspěvků