Morgan příští rok uvede nový sporťák. Má být nejrychlejší v historii

Říkají mu Wide Body a má být důležitým krokem v portfoliu malosériové automobilky.

Automobilka Morgan stále připomíná moderní motoristickou pohádku. Malinká nezávislá společnost má odvahu a navíc dále rozšíří své portfolium. Vedle ryze retro strojů vždy nabízeli také modernější pojetí typu modelů Aero. Široce rozkročený sporťák chystají pro příští rok úplně nový.

Pojmem úplně nový rozumějte hliníkovou, dvakrát tužší platformu a nové pohonné ústrojí, které v Morganu ještě nepoužili. Příští rok totiž Britové ukončí instalaci osmiválců BMW N62 pro Aero 8 a Plus 8. Říká se, že nástupcem má být neupřesněný dvakrát přeplňovaný šestiválec.

Elektrická tříkolka Morgan nečekaně končí. Britové budou vracet zálohy

Elektrická tříkolka Morgan nečekaně končí. Britové budou vracet zálohy

Novinka podle zástupců automobilky nemá být přímým nástupcem futuristického Aero 8. Ten má být v dalších letech nahrazen jiným vlajkovým modelem. "Příští roky budou výsledkem dlouhého procesu vývoje. Nemůžeme se dočkat, až se o největší technologické úsilí naší společnosti podělíme s našimi zákazníky," láká Graham Chapman, technický ředitel Morganu.

Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

dnes | AutoRevue.cz | 4 příspěvky
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky
TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků