Morgan potvrzuje nový 3 Wheeler. Uvede ho příští rok, použije tříválec od Fordu

Vidlicový dvouválec už nevyhovuje, na přídi novinky ho tedy nečekejte.

Nedlouho po ukončení produkce dosavadní generace tříkolového Morganu se automobilka ozývá s dobrou zprávou. Ikonický model 3 Wheeler se z nabídky nevytratí a přijede v nové generaci. A přestože na elektřinu nakonec nedojde, i tak dojde u novinky na poměrně zásadní změny po stránce motoru.

Morgan s fotkami maskovaného prototypu potvrzuje, že nový 3 Wheeler již nevyužije vidlicový dvouválec, který byl hrdou dominantou přídě vozu – ostatně kvůli nemožnosti plnit emisní limity byla taky produkce dosavadní generace ukončena. Novinka tak přejde na řadový atmosférický tříválec původem od Fordu.

Se silně maskovanou přídí lze tedy čekat, že nový motor už bude skryt pod kapotáží vozu. Výrazná žebra na přídi prototypu jsou pravděpodobně jen rozptýlením od konečného designu, který se má dle Morganu inspirovat „raným věkem proudových motorů“. Vztah 3 Wheeleru k letectví ani nová generace neopustí.

Jinak se konstrukce tříkolky s odhaleným předním zavěšením a zakrytovaným zadním kolem od předchůdce zřejmě příliš neodkloní. Novou generaci modelu, jehož původ sahá až do roku 1909, uvede Morgan příští rok. Do té doby se určitě dozvíme více informací.

Galerie doplněna o závěrečnou edici P101 dosavadní generace Morganu 3 Wheeler.

Morgan

Morgan Motor Company je britská rodinná automobilka. V jejím vedení je nyní vnuk zakladatele H. F. S. Morgana.

Morgan je typický ruční výrobou, poměrně dlouhými čekacími lhůtami a také tradičním retro-vzhledem svých vozů.

Morgan 3 Wheeler • Morgan Plus 4 • Morgan Plus 6 • Morgan Plus 8

Váš názor Další článek: Genesis zezelená. Bude uvádět na trh jen elektromobily a chce nabízet létající taxíky

Témata článku: , , , , , , , , , , ,