Morgan 4 Seater: aristokratický retro-kabriolet

Britský malosériový výrobce zajímavých retro-vozů, společnost Morgan, postavil pro letošní rok nové čtyřmístné auto s tradičními prvky svých vozů. V nabídce jsou dva benzínové motory: čtyrválec 2,0 l a šestiválec 3,0 l.
Morgan 4 Seater: aristokratický retro-kabriolet

Morgan vůz poskládal se čtveřicí plnohodnotných sedadel a speciální konstrukcí plátěné střechy, kde by i na zadních místech mělo být dost místa; tedy žádné kupátko 2+2. Navíc by mělo jít o vůz pro každodenní rodinné použití, zadní sedačky mají uchycení Isofix.

Vůz byl představen na autosalonu v Ženevě a jako koncept měl pod kapotou benzínový agregát o výkonu 164 kW (223 k). Sériová verze ale nabídne dvojici motorů Duratec z regálů automobilky Ford: základ bude tvořit benzinový čtyřválec s výkonem 106 kW (145 k) a silnější varianta bude mít objem 3,0 litr, uspořádání válců V6 a výkon 150 kW/204 k.

Ceny jsou také nižší, než u předchozích modelů, základ bude stát 32 tis. liber; 4 Seater s šestiválcem bude začínat na 39 130 librách. Morgan ale také předeslal, že vozy díky malosériové produkci a ručnímu skládání budou k dodání 6-12 měsíců po objednání a složení odpovídající zálohy.


Morgan 4 Seater

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků