Morgan 4 Seater: aristokratický retro-kabriolet

Britský malosériový výrobce zajímavých retro-vozů, společnost Morgan, postavil pro letošní rok nové čtyřmístné auto s tradičními prvky svých vozů. V nabídce jsou dva benzínové motory: čtyrválec 2,0 l a šestiválec 3,0 l.
Morgan 4 Seater: aristokratický retro-kabriolet

Morgan vůz poskládal se čtveřicí plnohodnotných sedadel a speciální konstrukcí plátěné střechy, kde by i na zadních místech mělo být dost místa; tedy žádné kupátko 2+2. Navíc by mělo jít o vůz pro každodenní rodinné použití, zadní sedačky mají uchycení Isofix.

Vůz byl představen na autosalonu v Ženevě a jako koncept měl pod kapotou benzínový agregát o výkonu 164 kW (223 k). Sériová verze ale nabídne dvojici motorů Duratec z regálů automobilky Ford: základ bude tvořit benzinový čtyřválec s výkonem 106 kW (145 k) a silnější varianta bude mít objem 3,0 litr, uspořádání válců V6 a výkon 150 kW/204 k.

Ceny jsou také nižší, než u předchozích modelů, základ bude stát 32 tis. liber; 4 Seater s šestiválcem bude začínat na 39 130 librách. Morgan ale také předeslal, že vozy díky malosériové produkci a ručnímu skládání budou k dodání 6-12 měsíců po objednání a složení odpovídající zálohy.


Morgan 4 Seater

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků