Modrý ovál se zvětšuje u nás i na Slovensku

V prodejích nových osobních a lehkých užitkových vozů za měsíc září 2001 se Ford stal absolutní evropskou jedničkou.
Modrý ovál se zvětšuje u nás i na Slovensku

Jeho podíl na evropském trhu totiž činil 10,4 %, přičemž  žádná jiná automobilka nedosáhla ani desetiprocentního podílu.

Suverénnímu evropskému postavení Fordu napomohly i vynikající prodejní úspěchy Fordu Focus, kterému v září patřilo 3,9 % evropského trhu, o 0,2 % více než loni. Tento výsledek mimochodem pro Focus znamenal vůbec nejúspěšnější měsíc od uvedení na trh! Velmi úspěšně si vedl i Ford Mondeo, jenž získal celkem 2,1 % evropského trhu a zaznamenal prodejně nejúspěšnější září v celé své historii. Pro prodej Fordu Transit byl devátý měsíc rovněž vůbec historicky nejúspěšnějším zářím; proti stejnému období loňského roku se prodalo o 27 % Transitů více.

Ani společnost Ford Motor Company, s.r.o, importér pro Českou a Slovenskou republiku, se nedala zahanbit. V ČR se totiž během letošního září prodalo 599 osobních a lehkých užitkových vozů s modrým oválem ve znaku. To Ford vyneslo na třetí pozici v žebříčku importérů a zároveň to znamenalo přesně pětiprocentní podíl na českém trhu. Velmi dobře se dařilo i Fordu Focus, který se díky 236 prodaným vozům letos poprvé vyšplhal na pozici nejprodávanějšího (importovaného) vozu v nižší střední třídě. Ještě dominantnější na českém trhu pak byla v září pozice Fordu Transit, jemuž v daném segmentu patřila více než čtvrtina prodaných vozů – 28,6 %.

Příznivé pro Ford bylo září i na Slovensku. V součtu prodejů osobních a lehkých užitkových vozů tu modrý ovál poskočil z 15. na 11. pozici a jeho podíl na trhu se zvedl z 0,9 na 1,6%.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky