Modrý ovál se zvětšuje u nás i na Slovensku

V prodejích nových osobních a lehkých užitkových vozů za měsíc září 2001 se Ford stal absolutní evropskou jedničkou.
Modrý ovál se zvětšuje u nás i na Slovensku

Jeho podíl na evropském trhu totiž činil 10,4 %, přičemž  žádná jiná automobilka nedosáhla ani desetiprocentního podílu.

Suverénnímu evropskému postavení Fordu napomohly i vynikající prodejní úspěchy Fordu Focus, kterému v září patřilo 3,9 % evropského trhu, o 0,2 % více než loni. Tento výsledek mimochodem pro Focus znamenal vůbec nejúspěšnější měsíc od uvedení na trh! Velmi úspěšně si vedl i Ford Mondeo, jenž získal celkem 2,1 % evropského trhu a zaznamenal prodejně nejúspěšnější září v celé své historii. Pro prodej Fordu Transit byl devátý měsíc rovněž vůbec historicky nejúspěšnějším zářím; proti stejnému období loňského roku se prodalo o 27 % Transitů více.

Ani společnost Ford Motor Company, s.r.o, importér pro Českou a Slovenskou republiku, se nedala zahanbit. V ČR se totiž během letošního září prodalo 599 osobních a lehkých užitkových vozů s modrým oválem ve znaku. To Ford vyneslo na třetí pozici v žebříčku importérů a zároveň to znamenalo přesně pětiprocentní podíl na českém trhu. Velmi dobře se dařilo i Fordu Focus, který se díky 236 prodaným vozům letos poprvé vyšplhal na pozici nejprodávanějšího (importovaného) vozu v nižší střední třídě. Ještě dominantnější na českém trhu pak byla v září pozice Fordu Transit, jemuž v daném segmentu patřila více než čtvrtina prodaných vozů – 28,6 %.

Příznivé pro Ford bylo září i na Slovensku. V součtu prodejů osobních a lehkých užitkových vozů tu modrý ovál poskočil z 15. na 11. pozici a jeho podíl na trhu se zvedl z 0,9 na 1,6%.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků