Modrý ovál se zvětšuje u nás i na Slovensku

V prodejích nových osobních a lehkých užitkových vozů za měsíc září 2001 se Ford stal absolutní evropskou jedničkou.
Modrý ovál se zvětšuje u nás i na Slovensku

Jeho podíl na evropském trhu totiž činil 10,4 %, přičemž  žádná jiná automobilka nedosáhla ani desetiprocentního podílu.

Suverénnímu evropskému postavení Fordu napomohly i vynikající prodejní úspěchy Fordu Focus, kterému v září patřilo 3,9 % evropského trhu, o 0,2 % více než loni. Tento výsledek mimochodem pro Focus znamenal vůbec nejúspěšnější měsíc od uvedení na trh! Velmi úspěšně si vedl i Ford Mondeo, jenž získal celkem 2,1 % evropského trhu a zaznamenal prodejně nejúspěšnější září v celé své historii. Pro prodej Fordu Transit byl devátý měsíc rovněž vůbec historicky nejúspěšnějším zářím; proti stejnému období loňského roku se prodalo o 27 % Transitů více.

Ani společnost Ford Motor Company, s.r.o, importér pro Českou a Slovenskou republiku, se nedala zahanbit. V ČR se totiž během letošního září prodalo 599 osobních a lehkých užitkových vozů s modrým oválem ve znaku. To Ford vyneslo na třetí pozici v žebříčku importérů a zároveň to znamenalo přesně pětiprocentní podíl na českém trhu. Velmi dobře se dařilo i Fordu Focus, který se díky 236 prodaným vozům letos poprvé vyšplhal na pozici nejprodávanějšího (importovaného) vozu v nižší střední třídě. Ještě dominantnější na českém trhu pak byla v září pozice Fordu Transit, jemuž v daném segmentu patřila více než čtvrtina prodaných vozů – 28,6 %.

Příznivé pro Ford bylo září i na Slovensku. V součtu prodejů osobních a lehkých užitkových vozů tu modrý ovál poskočil z 15. na 11. pozici a jeho podíl na trhu se zvedl z 0,9 na 1,6%.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků