Modernizovaný Volkswagen T6.1 se ukazuje jako skříňová dodávka. Bílá mu sluší

Multivan jsme si už představili, teď je na řadě pracant. Po technické stránce se neliší, v té jednobarevné karoserii ale snad vypadá ještě lépe.

O omlazení současné šesté generace Volkswagenu T6 jsme vás informovali již dříve. Na konci letošního února se nám modernizovaný parťák pro všechny představil ve verzi Multivan. Nyní se poprvé ukazuje jako skříňová dodávka a vypadá pořád skvěle.

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

Hlavním poznávacím znamením je nová přední maska s pozměněnou architekturou LED světlometů. Pod kapotou bude v obou variantách zástup dieselových čtyřválců 2.0 TDI v různých výkonových variantách. Od 66 kW (90 koní) začínaje po biturbo 147 kW (200 koní) konče. Vybrané motory budou k mání i s převodovkou DSG nebo pohonem všech kol.

Žhavou novinkou pak bude čistě elektrická verze, kterou vyvíjel Volkswagen společně s tuningovou firmou ABT. Na výběr bude ze dvou verzí s akumulátory o kapacitách 38,8 kWh nebo 77,6 kWh. Silnější umožní dojezd přes 400 kilometrů.

Nejsilnější Volkswagen Golf všech dob už má jméno. Troufne si i na AMG

Nejsilnější Volkswagen Golf všech dob už má jméno. Troufne si i na AMG

Hlavní stránkou modernizace je však celková digitalizace vozu. Systém Cross Wind Assist vůz například automaticky stabilizuje při silném bočním větru. Asistent udržování jízdy v pruhu, parkovací asistent s kamerovým systémem, autonomní brzdění a varování před srážkou při couvání, asistent pro upevnění a manévrování s přívěsem nebo funkce čtení dopravních značek jsou pak samozřejmostí.

Modernizované verze užitkového Volkswagenu by měly dorazit již letošní podzim.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků