Modernizovaný Volkswagen T6.1 se ukazuje jako skříňová dodávka. Bílá mu sluší

Multivan jsme si už představili, teď je na řadě pracant. Po technické stránce se neliší, v té jednobarevné karoserii ale snad vypadá ještě lépe.

O omlazení současné šesté generace Volkswagenu T6 jsme vás informovali již dříve. Na konci letošního února se nám modernizovaný parťák pro všechny představil ve verzi Multivan. Nyní se poprvé ukazuje jako skříňová dodávka a vypadá pořád skvěle.

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

Hlavním poznávacím znamením je nová přední maska s pozměněnou architekturou LED světlometů. Pod kapotou bude v obou variantách zástup dieselových čtyřválců 2.0 TDI v různých výkonových variantách. Od 66 kW (90 koní) začínaje po biturbo 147 kW (200 koní) konče. Vybrané motory budou k mání i s převodovkou DSG nebo pohonem všech kol.

Žhavou novinkou pak bude čistě elektrická verze, kterou vyvíjel Volkswagen společně s tuningovou firmou ABT. Na výběr bude ze dvou verzí s akumulátory o kapacitách 38,8 kWh nebo 77,6 kWh. Silnější umožní dojezd přes 400 kilometrů.

Nejsilnější Volkswagen Golf všech dob už má jméno. Troufne si i na AMG

Nejsilnější Volkswagen Golf všech dob už má jméno. Troufne si i na AMG

Hlavní stránkou modernizace je však celková digitalizace vozu. Systém Cross Wind Assist vůz například automaticky stabilizuje při silném bočním větru. Asistent udržování jízdy v pruhu, parkovací asistent s kamerovým systémem, autonomní brzdění a varování před srážkou při couvání, asistent pro upevnění a manévrování s přívěsem nebo funkce čtení dopravních značek jsou pak samozřejmostí.

Modernizované verze užitkového Volkswagenu by měly dorazit již letošní podzim.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

včera | Vladimír Kadera | 24 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků