Modernizovaný Volkswagen T6.1 se ukazuje jako skříňová dodávka. Bílá mu sluší

Multivan jsme si už představili, teď je na řadě pracant. Po technické stránce se neliší, v té jednobarevné karoserii ale snad vypadá ještě lépe.

O omlazení současné šesté generace Volkswagenu T6 jsme vás informovali již dříve. Na konci letošního února se nám modernizovaný parťák pro všechny představil ve verzi Multivan. Nyní se poprvé ukazuje jako skříňová dodávka a vypadá pořád skvěle.

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

Hlavním poznávacím znamením je nová přední maska s pozměněnou architekturou LED světlometů. Pod kapotou bude v obou variantách zástup dieselových čtyřválců 2.0 TDI v různých výkonových variantách. Od 66 kW (90 koní) začínaje po biturbo 147 kW (200 koní) konče. Vybrané motory budou k mání i s převodovkou DSG nebo pohonem všech kol.

Žhavou novinkou pak bude čistě elektrická verze, kterou vyvíjel Volkswagen společně s tuningovou firmou ABT. Na výběr bude ze dvou verzí s akumulátory o kapacitách 38,8 kWh nebo 77,6 kWh. Silnější umožní dojezd přes 400 kilometrů.

Nejsilnější Volkswagen Golf všech dob už má jméno. Troufne si i na AMG

Nejsilnější Volkswagen Golf všech dob už má jméno. Troufne si i na AMG

Hlavní stránkou modernizace je však celková digitalizace vozu. Systém Cross Wind Assist vůz například automaticky stabilizuje při silném bočním větru. Asistent udržování jízdy v pruhu, parkovací asistent s kamerovým systémem, autonomní brzdění a varování před srážkou při couvání, asistent pro upevnění a manévrování s přívěsem nebo funkce čtení dopravních značek jsou pak samozřejmostí.

Modernizované verze užitkového Volkswagenu by měly dorazit již letošní podzim.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

včera | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků