Modernizovaný Volkswagen T6.1 se ukazuje jako skříňová dodávka. Bílá mu sluší

Multivan jsme si už představili, teď je na řadě pracant. Po technické stránce se neliší, v té jednobarevné karoserii ale snad vypadá ještě lépe.

O omlazení současné šesté generace Volkswagenu T6 jsme vás informovali již dříve. Na konci letošního února se nám modernizovaný parťák pro všechny představil ve verzi Multivan. Nyní se poprvé ukazuje jako skříňová dodávka a vypadá pořád skvěle.

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

VW T6 má po poslední modernizaci. Zaměřuje se hlavně na digitalizaci

Hlavním poznávacím znamením je nová přední maska s pozměněnou architekturou LED světlometů. Pod kapotou bude v obou variantách zástup dieselových čtyřválců 2.0 TDI v různých výkonových variantách. Od 66 kW (90 koní) začínaje po biturbo 147 kW (200 koní) konče. Vybrané motory budou k mání i s převodovkou DSG nebo pohonem všech kol.

Žhavou novinkou pak bude čistě elektrická verze, kterou vyvíjel Volkswagen společně s tuningovou firmou ABT. Na výběr bude ze dvou verzí s akumulátory o kapacitách 38,8 kWh nebo 77,6 kWh. Silnější umožní dojezd přes 400 kilometrů.

Nejsilnější Volkswagen Golf všech dob už má jméno. Troufne si i na AMG

Nejsilnější Volkswagen Golf všech dob už má jméno. Troufne si i na AMG

Hlavní stránkou modernizace je však celková digitalizace vozu. Systém Cross Wind Assist vůz například automaticky stabilizuje při silném bočním větru. Asistent udržování jízdy v pruhu, parkovací asistent s kamerovým systémem, autonomní brzdění a varování před srážkou při couvání, asistent pro upevnění a manévrování s přívěsem nebo funkce čtení dopravních značek jsou pak samozřejmostí.

Modernizované verze užitkového Volkswagenu by měly dorazit již letošní podzim.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

dnes | Jan Mička | 5 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 9 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků