Modernizace Škody Karoq se odhalí v úterý. Digitální premiéru sledujte zde

Upravenou tvář, vylepšenou aerodynamiku i novou techniku, tohle všechno chce Škoda uvést s modernizací Karoqu.

Po oficiálních skicách a video upoutávce už je premiéra modernizace Škody Karoq doslova za dveřmi. Oblíbené SUV mladoboleslavské značky se ve vylepšené formě představí již v úterý 30. listopadu v 10:00 našeho času. Klasicky bude digitální prezentace novinky dostupná veřejnosti on-line skrze přenos na YouTube.

K chystané modernizaci Škoda dodává, že máme na SUV čekat upravenou tvář, vylepšenou aerodynamiku i novou techniku. Upravený vzhled už nicméně dobře naznačily právě zmíněné skici modelu. Mimo jiné Škoda v prezentaci odhalí, jak bude novinka klást „větší důraz na trvalou udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí“.

Jak už víme, vylepšený Karoq se v určitém směru vydá podobným směrem jako dříve Kodiaq. Přední maska středně velkého SUV v nabídce Škody tak bude působit mohutněji. Novinkou budou i jinak uspořádané LED moduly, jimiž jsou vybaveny full-LED Matrix světlomety.

Na přepracované zádi SUV pak upoutají pozornost zejména nově tvarovaná, užší zadní světla, u kterých dřívější skica odhalila opět tradiční krystalický efekt. Na aerodynamiku budou hledět nová, částečně zakrytovaná kola (po vzoru Kodiaqu). A v nabídce se poté objeví i lakovaní podobným odstínem jako z palety nové Fabie (nejspíš oranžová Phoenix).

Vizuálního i technického vylepšení se Karoq dočká čtyři roky od svého představení. Škoda tak bude chtít navázat na své úspěchy. Od roku 2017 vyrobila SUV přes půl milionu kusů. Loni a v prvním pololetí letošního roku byl Karoq nejprodávanějším SUV značky a druhým nejoblíbenějším modelem Škody vůbec.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (10) Další článek: Týden na zpátečku: Ford Ranger s dírou, vozítka Kalašnikov a sporťák s výkonem 300 koní

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz