Moderní infotainment už mohou mít i starší modely Porsche. Originální alternativa ani není drahá

Jestli jste milovníkem starších Porsche, ale zároveň si chcete dopřát moderní navigaci a konektivitu, je tu pro vás nejnovější infotainment příimo od Porsche

Porsche 911 bylo od počátku konstruováno jako sportovní vůz, s nímž můžete bez problému absolvovat dálkové cesty, což je dodnes oblíbenou aktivitou majitelů. Zatímco mnohé baví atmosféra hltání kilometrů ve stylu šedesátých a sedmdesátých let, brouzdání prstem po mapě už tak oblíbené není. Dnes jsou již mnohem sofistikovanější řešení, proto oddělení Porsche Classic dodává od roku 2020 moderní infotainmenty s navigací i handsfree v retro designu. Je to nejlepší varianta, jak si jízdu zpříjemnit a nepoškodit tím originalitu vozu.  Samozřejmě je dobré si původní rádio ponechat.

Nyní Porsche uvádí na trh aktualizovanou verzi multimediálního zařízení pro modely 911 generace 997 Boxster a Cayman z let 2005 až 2008 a první generaci Cayenne prodávanou mezi lety 2003 až 2008. Multimediální zařízení Porsche Classic Communication Management (PCCM) koupíte v základní verzi i nadstavbě Plus. Poprvé jsou systémy přizpůsobené odlišným regionům.

Sedmipalcová jednotka podporuje zrcadlení telefonu Android Auto a Apple CarPlay (od iPhone 5). Dále zahrnuje přehrávání médií, digitální příjem rádia, navigaci s body zájmu a handsfree. Infotainment rozměry přesně odpovídá původnímu příplatkovému 2DIN systému i rádiu s CD přehrávačem. Samozřejmostí je plná kompatibilita se sériovým audiem. Cestovní playlist do vozu pustíte přes bluetooth, spárovaný telefon nebo USB. Kde první majitel nešetřil výbavou, lze do multimediálního zařízení uložit osobní profil s nastavením světel a stěračů.

Cena PCCM plus vychází v přepočtu na 37.000 korun. Následné aktualizace mapových podkladů se dají koupit zvlášť. Montáž se doporučuje provést v autorizovaném servisu.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Diskuze (2) Další článek: Tato auta by u nás brzy mohla být raritou. Letos totiž mají 25 let a lační po nich Američané

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,